reklama

Život s Pastrňákem? Všude čisto, všechno v komínkách a po desáté jsme potichu, žertuje spolubydlící

David Pastrňák David Pastrňák autor: Luboš Vácha
Na ledě David Pastrňák řádí. Jaký je ale na hotelu? O tom vypráví třetí brankář české reprezentace Dominik Hrachovina.

Kodaň - Na mistrovství světa v Dánsku vtrhl jako tajfun. Pár hodin po příletu David Pastrňák řídil skvělý český výkon a výhru 4:3 nad Ruskem. Jaký je ale v civilu? Nechť vypráví jeho spolubydlící, třetí brankář české hokejové reprezentace Dominik Hrachovina, Pastrňákův spolubydlící v kodaňském hotelu.

"Máme to tam úplně suprový. Je to tam čistý, žádný bordel, všechno do komínků, to jsou naše pravidla. Večer po desáté všechno vypneme a jsme ticho, žádné stížnosti na nás zatím nebyly, takže paráda," vtipkuje Hrachovina.

Tihle dva se znají už odmala. Spřátelili se jako kluci v sezoně 2009/10 v Havířově. Hrachovinovi bylo tehdy patnáct, Pastrňákovi o dva roky méně. "Byl úplně jako prcek," vzpomíná gólman a vážně dodává: "Hrozně jsem se na něj těšil a jsem rád, že tady je."

Na pokoji v hotelu Crowne Plaza si mají hodně co vyprávět. "Máme tam sice PlayStation, zatím jsme ale víc povídali, než hráli. Bylo hodně zážitků. Ale radši bych to nerozváděl. Nejsou žádný publikovatelné," cukají už zase Hrachovinovi koutky. "Historek je strašně moc a samé dobré," upozorňuje s úsměvem.

V Dánsku toho musejí spoustu dohnat, jinak se totiž moc nevídají. "Loni jsme se potkali v létě, jinak když je volno, tak on je v Praze a já v Brně. Navíc jsem musel být většinou přes léto ve Finsku," vysvětluje 23letý Hrachovina, jenž od šestnácti let chytá na severu Evropy, s Tapparou Tampere slavil dva tituly a od příští sezony bude hájit barvy Astany v KHL.

Dva Medvědi a k nim Jaškin. První lajna rozhodla, ale pořád máme slabší chvilky, ví Jandač Dva Medvědi a k nim Jaškin. První lajna rozhodla, ale pořád máme slabší chvilky, ví Jandač Čtěte zde
reklama