reklama

Musíme vyhrát, velí Růžička. Čechy čeká kotel plné O2 areny

Vyprodaná O2 arena. Češi se těší na zápas Euro Hockey Tour se Švédskem. Vyprodaná O2 arena. Češi se těší na zápas Euro Hockey Tour se Švédskem. autor: Lev Praha
Češi ve vyprodané O2 areně zahájí ruský turnaj Euro Hockey Tour. Vladimír Růžička chce po nepovedené Karjale konečně s novým týmem vyhrát.

Praha - Euro Hockey Tour je v podstatě jen příprava. Umožňuje trenérům improvizovat a připravovat hráče na vrchol sezony, a to prakticky bez ohledu na výsledek. Jenže uznejte: Když prohráváte pořád, vypadá to blbě. "A proto nám jde o hodně," velí trenér české reprezentace Vladimír Růžička.

Češi dosud všechny zápasy Euro Hockey Tour v nové sezoně prohráli a ruský turnaj začínají domácím zápasem v Praze. Na Švédsko vyprodali O2 arenu a před jeho začátkem chystají mohutnou světelnou show a videoprojekci na ledě.

Ve volném prodeji bylo dnes ráno k dispozici jen několik desítek vstupenek.

Utkání začíná v 18:30 a deník Aktuálně.cz jej bude sledovat online - ZDE.

Těšíme se, ale lidi nás můžou i vypískat

Vladimír Růžička poprvé v letošní sezoně povolal do týmu i hvězdy KHL v čele s Romanem Červenkou, Vladimírem Sobotkou, Ondřejem Němcem či Janem Kolářem a věří, že se to projeví i na výsledku.

"Na Karjale jsme nehráli špatně, ale nevyhráli jsme ani jeden zápas. Proto musíme vyhrát dnes," prohlásil Vladimír Růžička. Zápas ve vyprodané O2 areně je důležitou zkouškou pro celý tým. Velká většina hráčů z extraligy, kteří bojují o účast na mistrovství světa, mezinárodní utkání pod takovým tlakem ještě nikdy nehrála.

"Na atmosféru se těšíme, pro domácí tým je to fajn, když je plno, ale musíme také hrát dobře, jinak nás lidi taky můžou vypískat," prohlásil trenér, který by nejraději zopakoval loňský úspěch. Češi před rokem ještě pod trenérem Hadamczikem na Channel One Cupu vyhráli všechny tři zápasy a turnaj jasně ovládli.

Sobotka, Klepiš, Červenka. Trenér věří slávistům

Chytat dnes bude Pavel Francouz. I pro něj to bude pod enormním tlakem domácích diváků v reprezentaci premiéra.

Růžička sází na výsledek všechny karty a hned do prvního zápasu turnaje před domácími diváky nasadil tu nejsilnější sestavu, ve které bude sázet především na bývalé slávisty. 

První formace nastoupí ve složení Roman Červenka, Vladimír Sobotka, Jakub Klepiš. "Pokud budou zdraví, jsou pro mě všichni tři jasní adepti na mistrovství světa," prohlásil o první formaci z bývalých hráčů Slavie již dříve Růžička.

Prostoru budou tito hráči dostávat i dnes hodně. Růžička je využije i do přesilových her, kde je doplní ještě kanonýr Radek Smoleňák tak, aby se Klepiš mohl posunout jako pravák s tvrdou střelou na modrou čáru. To je role, ze které střílí góly i v Třinci.

Jedna z posledních šancí vidět Čechy živě

Hrát dnes nebude pátá formace ve složení Mozík, Eminger - Hrňa, Mertl, Simon, ti dostanou šanci až v Rusku. Premiéru v národním dresu si naopak v O2 areně odkroutí útočníci Roman Horák a Michal Řepík.

Večerní zápas nabídne vynikající kulisu i velkou zábavu. Pořadatelé pro diváky připravili speciální show a videoprojekci na ledovou plochu. "Do čtvrtého patra zbývá jen čtyřicet vstupenek," informovala společnost BPA včera večer.

Před květnovým mistrovstvím světa v Praze sehrají Češi v O2 areně ještě v únoru zápas s Ruskem, moc jiných možností vidět je před šampionátem živě už fanoušci mít nebudou.

Předpokládaná sestava Čechů:

Francouz - Němec, Kolář, Krajíček, Vitásek, Zámorský, Polášek, Pláněk, Kempný - Červenka, Sobotka, Klepiš - Birner, Horák, Smoleňák - Radil, Jan Kovář, Zaťovič - Řepík, Filippi, Valský.

reklama