reklama

Myšlenku jsem cestou ztratil, smál se svému nájezdu Kovář

Federální derby: Tvrdé rány, ostré lokty a málo gólů Prohlédněte si galerii z přípravného zápasu hokejistů Česka, kteří v Jihlavě porazili Slováky 3:2 po nájezdech. Foto: Lukáš Caha
Češi zdolali v přípravě Slováky. O výhře rozhodl dvěma proměněnými nájezdy útočník Jan Kovář.

Jihlava Český národní tým vstupoval do třetí třetiny čtvrtečního vzájemného utkání se Slovenskem s jednobrankovým vedením. Soupeři se však podařilo srovnat a duel dospěl až do samostatných nájezdů.

Dvě ze čtyř trestných střílení odjel za domácí Jan Kovář. Když se po prvním proměněném nájezdu vracel ke střídačce, trenér Vladimír Růžička váhal, zda jej poslat i na ten další. „Nakonec jsem se na to trochu nominoval sám a jel jsem,“ usmívá se pětadvacetiletý útočník.

Slovenský gólman Július Hudáček kapituloval po Kovářově střele k tyči podruhé a český tým se tak mohl radovat ze třetí výhry v letošní Euro Hockey Challenge.  

Jak jste viděl zápas se Slovenskem ze svého pohledu?
Hráli jsme docela často u nich v pásmu, tlačili jsme je, ale nedostávali se do jasných gólových šancí. V závěru jsme mohli být ještě rádi, že netrefili prázdnou branku a že ten zápas neotočili. Srážela nás hodně oslabení. Těch bylo hodně. V pátek se jim musíme vyvarovat a podat dobrý výkon.

Vy jste naopak nevyužili ani jednu přesilovku. Kde byl problém?
Musíme ty puky více sypat na branku. Na druhou stranu ale přesilovky teď nejsou hlavní náplní tréninku, takže na ně nejsme úplně sehraní.

Ve třetí sérii nájezdů jste musel proměnit. Věděl jste, co uděláte?
Byla to improvizace. Měl jsem jinou myšlenku, ale tu jsem cestou ztratil (smích). Zkusil jsem kličku. Věděl jsem, že puk někde za gólmanem a doufal jsem, že se doveze až do branky.

Pak jste jel hned i druhý nájezd. Ten jste také proměnil…
Jel jsem nejprve ke střídačce, trenéři mi asi nevěřili (úsměv). Nakonec jsem se na to trochu nominoval sám a jel jsem. Toto jsem už měl promyšlené. Před tím byla klička, tak jsem to chtěl teď změnit a vystřelil jsem. Hodně jsem toto trénoval na Pavla Francouze.

Jak se vám hrálo v Jihlavě?
Škoda, že nebylo plno. Jsme zvyklí, že na domácí zápasy je většinou vyprodáno. Třeba v Praze to bylo fantastické. Diváci se do toho tady ale taky postupně dostali a začali fandit. Doufám, že jsme jim udělali radost a v pátek přijdou znovu.

Nepřipomínalo vám to trochu atmosféru v Norsku, kde moc lidí nepřišlo?
Tam to bylo úplně takové komorní. Slyšeli jsme na ledě vlastní slovo. Čekal jsem, že v Čechách před mistrovstvím bude plný stadion.

Byl to se Slovenskem lepší zápas než s Norskem?
Slováci byli určitě lepší. Více útočili. V Norsku to byl spíše takový jednostranný hokej, neměli ani moc střel.

reklama