reklama

Furch zažil rozporuplnou premiéru. Výborným výkonem ale výhru nezajistil

Dominik Furch má za sebou premiéru v národním týmu Dominik Furch má za sebou premiéru v národním týmu autor: Milan Kammermayer
Brankář ruského Omsku Dominik Furch si v pětadvaceti letech odbyl premiéru v českém národním týmu. Proti Finsku se prezentoval dobrým výkonem, ale ke třem bodům to nevedlo.

Helsinky - Brankáře Dominika Furcha sice mrzela porážka, ale z premiéry v dresu národního týmu měl dobrý pocit. Pětadvacetiletý gólman Omsku pochytal na turnaji Karjala proti domácím Finům 21 střel, ale prohře 1:2 nezabránil.

"Kdyby se vyhrálo, pocit by byl samozřejmě lepší. Když to vezmu ze svého pohledu - byl to můj první zápas v reprezentaci. Myslím, že to nebylo tak špatné. Snad mohu být spokojený," řekl Furch novinářům.

Dlouho držel čisté konto

V utkání držel dlouho čistý štít a podržel tým při několika nebezpečných pokusech Finů. "Abych se rychle dostal do zápasu, je to pro mě lepší, než čekat na první zákrok. Takhle jsem jich měl pár hnedka na začátku, dostal jsem se rychleji do tempa. Spadlo ze mě takové to čekání, jaký zápas bude," uvedl Furch, který v létě zamířil po dlouholetém působení ve Slavii do KHL.

Inkasoval až v 37. minutě, kdy jej překonal Tommi Huhtala. Finský útočník se prohnal do útočného pásma a vystřelil z mezikruží. "Hodil mi to docela šikovně do blbého místa vedle ramena a ucha, kam se docela špatně sahá. Nebyla to ani zase taková rána, ale celkem šikovně to trefil," popsal první inkasovaný gól v dresu národního týmu bývalý mládežnický reprezentant.

V úvodu závěrečné třetiny po zaváhání české defenzivy jej po přihrávce Huhtaly zpoza branky překonal Kristian Kuusela a rozhodl. "Oni to tam sehráli rychle. Já se ne úplně dobře zasekl u tyčky. Pak jsem se nemohl zpátky ani odrazit. Udělali to dobře," uznal Furch.

I bez hokejky se dá chytat

Vývoj utkání Furchovi přinesl neobvyklou situaci ve 46. minutě, kdy po úspěšné zákroku až na levém kruhu proti Harrimu Pesonenovi ztratil hokejku a dlouho chytal bez ní. Na konci této akce mu opět po zakončení Pesonena pomohla tyč. "To bylo zajímavý. Docela mě překvapilo, že mi během té doby nevystřelili mezi nohy," divil se Furch.

Před premiérou nebyl nervózní a po ní byl rád, že mu až na výsledek docela vyšla. "Je to tak. Asi jako všude. Když člověk dostane tu šanci, tak si přeje hlavně nevyhořet," doplnil Furch, který měl podle původních plánu trenérů odchytat na turnaji jeden zápas a Jakub Kovář dva. Kdyby se to z nějakého důvodu změnilo, rád by si zachytal i proti Rusům. "Jsem tady, takže by mi to určitě nevadilo," řekl.

reklama