reklama

Na Calder Cup pro vítěze AHL si i letos sáhne Čech. Nosek s Frkem jdou proti Mašínovi

Takhle se hokejisté Grand Rapids radovali z vítězství v AHL před čtyřmi lety, jejich brankářskou jedničkou byl tehdy Petr Mrázek. Takhle se hokejisté Grand Rapids radovali z vítězství v AHL před čtyřmi lety, jejich brankářskou jedničkou byl tehdy Petr Mrázek. autor: Facebookový profil Grand Rapids
Hokejisté Grand Rapids s útočníky Martinem Frkem a Tomášem Noskem a Syracuse s obráncem Dominikem Mašínem budou bojovat ve finále play off AHL o Calderův pohár.

New York - Hokejisté Grand Rapids s útočníky Martinem Frkem a Tomášem Noskem a Syracuse s obráncem Dominikem Mašínem budou bojovat ve finále play off AHL o Calderův pohár. Rozšíří se tak počet dosavadních 27 českých držitelů trofeje. Finále začne v noci na sobotu na ledě Grand Rapids.

Oba celky dovršily postup v sobotu a ovládly semifinálové série 4:1. Grand Rapids vyhráli nad San Jose Barracuda v pátém utkání finále Západní konference 4:2 a podíleli se na tom i čeští útočníci. Nosek si připsal dvě asistence a Frk jednu přihrávku. Tým Syracuse Crunch završil finále Východní konference vítězstvím nad Providence 3:1.

Šulák podepsal Detroitu a řekl: Jestli neudělám první tým, chci hrát ve Finsku Šulák podepsal Detroitu a řekl: Jestli neudělám první tým, chci hrát ve Finsku Čtěte zde

Grand Rapids, farma Detroitu, bude útočit na druhý zisk Calder Cupu v historii. Griffins jej poprvé získali v roce 2013, kdy k tomu přispěli brankář Petr Mrázek a útočník Andrej Nestrašil. Syracuse může vyhrát poprvé. Záložní tým Tampy Bay byl ve finále poprvé právě v roce 2013.

Frk, Nosek i Mašín útočí na první triumf v Calder Cupu. Za Syracuse nastoupil v osmi duelech základní části i zadák Libor Hájek, ale v play off se do hry nedostal.

Jako první z Čechů získal Calder Cup Vladimír Vůjtek mladší v roce 1993 s Cape Bretonem. Naposledy se to povedlo loni Lukáši Sedlákovi s Lake Erie.

reklama