reklama

Na Jágra bude vyprodáno, zbydou jednotlivé lístky

Jaromír Jágr v dresu Kladna Jaromír Jágr v dresu Kladna autor: CPA - Eduard Erben
Na zápas Kladno – Slavia, první v extralize, v němž kvůli výluce v zámoří nastoupí hvězdy NHL, je dosud prodáno zhruba 12 tisíc vstupenek.

Praha – Na zápas Kladno – Slavia, první v extralize, v němž kvůli výluce v zámoří nastoupí hvězdy NHL,  je dosud prodáno 12.600 vstupenek, dalších asi dva tisíce je rezervovaných. Aktuálně.cz to potvrdil mluvčí společnosti Sazka sázková kancelář Václav Jalovecký s tím, že čísla se mění každým okamžikem.

Sazka ve své síti lístky na zápasy v O2 Aréně prodává.

Na zápas, v němž se předvede Jaromír Jágr, však přijde více diváků. Do bilance prodaných vstupenek se totiž nepočítají VIP prostory haly – tedy skyboxy a klubové patro. Celková kapacita haly při hokejových zápasech je 18.845 tisíc diváků.

Bude skoro plný dům

„Pokud jde o první a čtvrté patro arény (bez skyboxů a klubových sedadel – pozn. red.), počítáme, že bude vyprodáno. Už nyní se blížíme počtu 14,5 tisíce prodaných lístků, což je na hranici kapacity,“ řekl Jalovecký.

Kladno nasadí do utkání kromě Jaromíra Jágra také Tomáše Plekance, Marka Židlického nebo Jiřího Tlustého. Slavia už potvrdila start Romana Červenky a Vladimíra Sobotky.

Dva rekordy: venku a za komunismu

Dosavadní rekord v návštěvnosti při novodobé extralize drží zápas Pardubice – Kometa Brno hraný na plochodrážním stadionu ve Svítkově. Loni do otevřeného hlediště přišlo 17.140 diváků. Absolutní rekord drží zápas Spartak Sokolovo - ZKL Brno hraný při otevírání Sportovní haly v Holešovicích v roce 1962. Na zápas se dívalo 18.500 diváků.

V O2 Aréně bylo nejvíc lidí při zápase Slavia – Zlín (sedmé finále v dubnu 2008) 17.123 lidí.

reklama