reklama

Na Prahu se řítí až 1 500 hokejových fanoušků z Chorvatska

Chorvaté hokej milují. Do Prahy přijede podpořit Medveščak Záhřeb až 1 500 fanoušků. Chorvaté hokej milují. Do Prahy přijede podpořit Medveščak Záhřeb až 1 500 fanoušků. autor: www.facebook.com/KHLMedvescakZagreb
Začíná play off Kontinentální hokejové ligy a Praha poprvé pozná, jak moc mají rádi hokej fanoušci i v Chorvatsku. Lev hraje s Medveščakem Záhřeb.

Praha - Dnes i v sobotu budou pražské Holešovice patřit Chorvatům. Začíná play off Kontinentální hokejové ligy, v němž Lev Praha v prvním kole narazí na chorvatský tým Medveščak Záhřeb. A spolu s ním dorazí do Prahy i několik stovek fanoušků. „Máme zprávy o tom, že by jich mělo z Chorvatska dorazit tisíc až tisíc pět set,“ řekl HN tiskový mluvčí Lva Jan Rachota. 

Ještě před pěti lety se přitom Chorvaté hokej teprve učili. Medveščak tehdy začal hrát rakouskou EBEL ligu a jako jediný profesionální klub teprve šířil povědomí o rychlé hře v celé zemi. Dnes je Medveščak v Záhřebu fenomén a Medvědí brloh, jak přezdívají svému útulnému stadionu pro 6500 diváků, bývá většinou s velkým předstihem vyprodaný. 

V Kontinentální hokejové lize (KHL) působí chorvatský klub teprve první sezonu, ale v základní části to znát rozhodně nebylo. Záhřeb si zajistil jistotu play-off s velkým předstihem, a dokonce do posledních kol bojoval o pozici v elitní čtyřce své divize, aby mohl sérii začínat doma. 

Tvrdý hokej a kanadský kanonýr Cheechoo

Lev Praha usiluje o Gagarinův pohár pro vítěze, a cesta k němu začne hodně zostra, Medveščak je nepříjemný soupeř. Nebude se hrát ofenzivní hokej, zato o tvrdé střety a srážky nouze nebude.

Takový je styl chorvatského týmu, za který z drtivé většiny hrají jen Kanaďané. Nejznámějším z nich je Jonathan Cheechoo, který v roce 2006 získal Maurice Richard Trophy pro nejlepšího střelce NHL.

„Nesmíme se nechat rozhodit, musíme se soustředit čistě na zápas. Všichni víme, že se nám budou hráči Medveščaku chtít dostat pod kůži,“ tuší už teď trenér Lva Kari Jalonen, že soupeř bude na ledě často provokovat. Do Prahy přijede záhřebský tým hlavně bránit, kousat by Medvědi chtěli hlavně doma na svém úzkém kluzišti. „Jsou doma silní a mají skvělou podporu v hledišti. Byl bych ale nerad, abychom byli příliš upjatí na to, jestli hrajeme doma, nebo venku,“ říká Jalonen.

Loni Lev v play off nevyhrál ani jeden zápas, s velkým navýšením rozpočtu jsou ale letos v Praze cíle mnohem vyšší. 

Sebevědomý kapitán: Nevím, co by se muselo stát...

„Nevím, co by se muselo stát, aby to nevyšlo. Medveščak nepodceňuji, bude to těžká série, ale začínáme doma a měli bychom do toho kopnout,“ prohlásil kapitán Jiří Novotný. Lev v základní části Záhřeb v obou případech porazil.

„Tentokrát to bude něco úplně jiného. Určitě nás budou ještě víc dohrávat než naposledy. Nemůžeme si nechat vnutit jejich hru, musíme hrát tu naši. Oni si tady přinesli zámořský hokej a klobouk dolů, že s tím hned v první sezoně v Rusku takhle uspěli. My ale máme tým, který není jen technický. Musíme se s nimi vypořádat,“ doplnil Novotný. 

V Praze se hraje dnes v 19 hodin a v sobotu už v 17. Na oba zápasy budou lístky stále k dostání i na místě.

Facebooková stránka autora - Adam Sušovský - Aktuálně.cz.

reklama