reklama

Sparta i Brno se na sedmý zápas těší. Pražané je však neumí

O vyhrocené souboje jistě nebude v sedmém zápase mezi Spartou a Brnem nouze O vyhrocené souboje jistě nebude v sedmém zápase mezi Spartou a Brnem nouze autor: CPA Eduard Erben
Semifinále mezi Spartou a Brnem rozhodne sedmý zápas. Pražané v nich však zatím pokaždé selhali.

Praha - Sedmý zápas. Utkání, v němž ani jeden ze soupeřů nemá kam uhnout ani možnost jej příště napravit.

Do této pro fanouška atraktivní situace se dostala semfinálová série mezi Spartou a Brnem. Vítěz se utká se Zlínem o titul, poražený se loučí se sezonou.

A pozor! Pokud zápas skončí po 60 minutách remízou, bude se prodlužovat až do rozhodnutí. Bez nájezdů!

"Takový zápas je vždycky kdo s koho. Zmobilizujeme všechny síly, abychom vyhráli a postoupili do finále," burcuje asistent trenéra Komety Karel Beran.

"Oběma mužstvům půjde o všechno, takže určitě to bude na krev a každý z týmů to bude chtít strhnout na svou stranu. Bude to určitě parádní boj, parádní bitva a my se na to těšíme," prohlásil jeho sparťanský protějšek Zdeněk Moták.

Statistika Spartě nepřeje

Zřejmě ho nestraší statistika, podle níž Sparta sedmé zápasy vůbec neumí. Hrála je třikrát, ovšem nezvítězila ani jednou. Prohrála se Slavií, Vítkovicemi i Třincem. Navíc s velmi nepříznivým skóre 1:11.

Brno hrálo sedm duelů jen v roce 1971 proti Kladnu a uspělo po výhře venku 2:1. Po rozdělení federace se Kometa dostala do sedmého zápasu pouze v play off 1. ligy. V Mladé Boleslavi prohrála 1:2 v prodloužení, naopak Chomutov zdolala 3:0.

Dobrý pohyb přinese Spartě šance

Útočník Jaroslav Hlinka, jenž pomohl Spartě k výhře v šestém utkání dvěma góly, se ke statistikám rozhodně nepřiklání. Klíč k úspěchu vidí především v aktivním celoplošném hokeji.

"Když budeme hrát naši hru a dobře se pohybovat, tak budeme mít i šance. Důležité je, abychom je proměňovali. Pochybuju, že budeme hrát nějakého zanďoura," má jasno o taktice, kterou holešovický celek zvolí.

Brno však venku umí

Na druhou stranu Brněnští dokázali, že se nátlakové strategie Sparty na jejím ledě zas tak bát nemusejí. "Sedmý zápas na Spartě, co víc si přát? To asi čekal málokdo, těší se ofenzivní opora Tomáš Svoboda.

Moravané dokázali ze třech předchozích duelů v Tipsport aréně hned dvakrát uspět. "Nebude to hrát velkou roli. Sparta má cíl jasný, my jí ho pojedeme překazit a získat vítězství. Doufám, že přijede co nejvíce fanoušků z Brna, udělají nám dobrou kulisu a my se jim odvděčíme vítězstvím," uvedl Svoboda.

"Nic horšího než prohrát, nemůžeme. Musíme hrát to, na co jsme zvyklí a co nás dotáhlo až do semifinále," doplnil.

Skončí se o půlnoci?

Obě mužstva už mohou počítat s návratem distancovaných provinilců ze čtvrtého střetnutí - Tomáše Rachůnka a Jana Hanzlíka. Možná nastoupí i uzdravený brněnský tahoun Vojtěch Němec.

Zápas začíná kvůli předcházejícímu televiznímu přenosu z fotbalové Gambrinus ligy až v 19:10. A jelikož jej v případě remízy rozhoduje ´náhlá smrt´, mohou diváci odcházet ze stadionu klidně třeba o půlnoci.

reklama