reklama

Na vlastní kůži: Z rybníku mezi mantinely s profesionály? Super zážitek, říká redaktor Aktuálně

David Janeczek |  00:48
Radegast společně s BPA připravila pro sportovní novináře hokejový trénink za účastí tří extraligových beků Tomášem Voráčkem z Mladé Boleslavi, Janem Piskáčkem a Richardem Nedomlelem ze Sparty. Trénink vedl kouč obránců Sparty Jiří Veber.

Praha - Radegast a společnost BPA připravil pro sportovní novináře hokejový workshop za účasti extraligových obránců. Konkrétně Tomáše Voráčka z Mladé Boleslavi, Jana Piskáčka a Richarda Nedomlela ze Sparty. Trénink na ledě vedl kouč beků Sparty Jiří Veber.

Video: Tvrdé hity, střely i oslavy gólu. Extraliga očima Výtiska a Barinky Video: Tvrdé hity, střely i oslavy gólu. Extraliga očima Výtiska a Barinky Čtěte zde

V hokejové extralize se už dávno zabydlel takzvaný Radegast Index, který oceňuje bojovníky na ledě. Do statistiky se počítají hity, zblokované střely a účast na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech. Rekordmanem v této disciplíně je vítkovický Jan Výtisk, ale třeba právě Nedomlel byl v únoru v této statistice čtvrtý nejlepší v celé extralize.

Extraligoví hokejisté brali trénink, který byl zaměřen na hru beků ve středním i obranném pásmu, v lehoučkém tempu. Přesto byla rychlost oproti rybníkovému hokeji, se kterým mám bohaté zkušenosti, nesrovnatelná. 

Po úvodní debatě v kabině s hráči a trenérem jsme společně s novinářskými kolegy nafasovali kamery v helmách. A postupně si zkusili ve středním pásmu navázat útočícího hráče, bránění u mantinelu, přečíslení dva na jednoho a závěrečné nájezdy na mládežnického brankáře Sparty.

Hráči si na oko postěžovali, že se nenašlo v řadách novinářů více dobrovolníků. S některými by se určitě rádi potkali na ledě. Přesto i v menším počtu bruslařů byla konfrontace s profesionály perfektním zážitkem. 

reklama