reklama

Na webu bude hokejová TV. Extraligu tam pustí Tipsport

Mnohem víc gólů v přímém přenosu uvidí fanoušci v příští hokejové extralize. Mnohem víc gólů v přímém přenosu uvidí fanoušci v příští hokejové extralize. autor: Ondřej Besperát, Miloslav Lubas
Na internetu poběží možná všechna utkání

Praha - Sázková kancelář Tipsport bude v příští sezóně vysílat na internetu přímé přenosy z hokejové extraligy.

Zatím není jasné, jestli na počítačích poběží všechny zápasy, nebo jen vybraná utkání. Aktuálně.cz to řekl mluvčí Tipsportu Luboš Ježek.

"Nemůžeme konkurovat České televizi, ale chceme dělat technicky dobré přenosy s pomocí profesionálních štábů," dodal Ježek. Podle něj nepůjde o obyčejné záběry pevných webových kamer.

Tipsport uvažuje o vlastních komentátorech, rozhodnutí o jejich nasazení však ještě nepadlo. "V současné době máme jiné priority než moderátory - především rychlost a kvalitu přenosů," vysvětlil Ježek.

Čtěte také:

Projekt přenosů z extraligy vyjde Tipsport na miliony korun ročně. Hokej dávají sázkaři na druhé místo - hned za fotbal.

Hokejové zápasy jsou na každém třetím tiketu

"Hokej se objevuje asi na třetině tiketů," prohlásil Ježek. "Jako generální partner extraligy bychom chtěli přispět k jeho dalšímu rozvoji."

Tiket internetového sázení Tipsportu Sázení po internetu válcuje klasiku u přepážek. Foto: Aktuálně.cz

Tipsport sponzoruje také českou hokejovou reprezentaci. O poskytnutí marketingových práv na vysílání extraligy a o ceně za ně jedná s jejich vlastníkem - společností BPA.

"S BPA bychom se rádi domluvili ještě na jaře, abychom do září stihli připravit na stadionech technické a technologické zázemí pro přenosy na internetu," konstatoval Ježek.

Přímé přenosy hokejových střetnutí by mohly mimo jiné zabránit podvodům při live sázení. Tipsport díky živým záběrům ze stadionů získá lepší přehled například o tom, co se právě stalo.

Dosud nelze vyloučit, že někdo odešle například tip na střelce vítězné branky v prodloužení až ve chvíli, kdy padla.

Přímé přenosy Tipsportu by zaťaly tipec podvodníkům

Něco takového by už při přímých přenosech nešlo. Informace o vstřelené brance by putovala okamžitě do systému Tipsportu.

Zatímco nyní se internetový signál za televizním signálem nebo okamžitým časem na stadionu opožďuje zhruba o deset až dvacet vteřin.

"Pokud toho někdo dokáže zneužívat, dopouští se samozřejmě podvodu," upozornil Ježek.

Černý den na pardubické hokejové burze Černý den na pardubické hokejové burze Prohlédněte zde

Tipsport na českém trhu kurzových sázek vévodí.  Drží na něm okolo 40 procent. Své přesné tržby nezveřejňuje. Loni však ve srovnání s rokem 2009 stouply o sedm procent. Zisk Tipsportu poklesl ve stejném období o pět procent.

Tržby Tipsportu z internetového sázení dělají asi 70 procent, na 'kamenných' pobočkách končí necelá třetina peněz tipujících. Společnost chce rozšiřovat nabídku sázek o live sázky, tedy sázky v průběhu zápasů. Jejich podíl na celkových sázkách po internetu je už poloviční.

reklama