reklama

Hokejová kuriozita na Slovensku. Hráči přijeli bez trenérů, klubu hrozí konec

Hokejisté Liptovského Mikuláše přijeli do Košic vlastními auty, ale hrát nemohli. Hokejisté Liptovského Mikuláše přijeli do Košic vlastními auty, ale hrát nemohli. autor: Facebooková stránka Hokej.sk
Vskutku bizarní scéna byla v neděli k vidění na zimním stadionu v Košicích. Domácí mužstvo i hokejisté z Liptovského Mikuláše se rozbruslili, vyslechli hymnu a postavili se na úvodní vhazování. Jenže pak sudí rozpažil a duel nezačal. Kvůli administrativním problémům hostů, kteří přicestovali bez realizačního týmu.

Liptovský Mikuláš už před startem sezony žádal o převod licence, která klub opravňuje hrát nejvyšší slovenskou hokejovou soutěž, ze stávajícího MHK 32 na nový subjekt ŠK 32.

Hašek? Nejlepší gólman. Ale chtěl, abych ho trefil golfákem do hlavy, vzpomíná Šatan Hašek? Nejlepší gólman. Ale chtěl, abych ho trefil golfákem do hlavy, vzpomíná Šatan Čtěte zde

Avšak slovenský hokejový svaz tento krok třikrát zamítl, mimo jiné z důvodu podezření, že prezident klubu Milan Čanky převádí licenci na nový subjekt, aby se zbavil vzniklých dluhů. Na konci září svaz klubu vzkázal, ať si interní problémy vyřeší nejdříve "na domácí půdě".

Patrně se tak nestalo a v minulém týdnu nabrala záležitost nečekaný rozměr. Čanky přeregistroval hráče Liptovského Mikuláše z MHK 32 na ŠK 32, tedy na klub bez licence pro slovenskou extraligu, a neposlal tým na páteční utkání v Detvě. Výsledkem byla kontumace.

Vyvrcholení bizarní situace přišlo v neděli, kdy měl Liptovský Mikuláš hrát v Košicích. Hráčům došla trpělivost s administrativními zmatky a k utkání vyrazili sami, vlastními auty. Nicméně bez trenérů a dalších členů realizačního týmu, kteří tak zřejmě poslechli pokyny od vedení klubu.

"Netuším, zda přijedou i trenéři. Uvidíme," krčil dvě hodiny před startem zápasu rameny čtyřicetiletý veterán Rudolf Huna. Přesto se se spoluhráči převlékli a absolvovali rozbruslení, stejně jako domácí Košice. Dokonce si vyslechli slovenskou hymnu a postavili se na úvodní buly.

Slovenské kluby bojují o přežití. Svaz nám místo peněz poslal roušky, zlobí se Slovenské kluby bojují o přežití. Svaz nám místo peněz poslal roušky, zlobí se Čtěte zde

Pak ovšem rozhodčí Tomáš Orolin rozpažil a poslal týmy do šaten. "Pro nepřítomnost odpovědných osob hostujícího týmu nebyl řádně vyplněný zápis. Liptovskému Mikuláši chyběli lidé, kteří mají pravomoc tyto věci řešit a zápis podepsat," vysvětloval sudí médiím.

"Liptáky" tak potká druhá kontumace v řadě. Pokud přijde i třetí, bude to pro klub znamenat vyloučení z extraligy. Iniciativu hráčů lze tedy chápat jako upozornění na alarmující a absurdní situaci v klubu.

"Už jsme z toho unavení, ty spory se vlečou příliš dlouho. My jsme tady pro to, abychom odvedli práci, za kterou nás platí a kterou děláme rádi. Tohle si musí vyřešit zodpovědní lidé," nabádal Huna, jenž v bohaté kariéře oblékl v Česku dresy Třince, Vítkovic a Karlových Varů.

Od roku 2016 působí s krátkými přestávkami v mateřském Liptovském Mikuláši. "Na sklonku kariéry je to pro mě něco nového. V koutku duše jsem věřil, že se trenéři objeví, ale nestalo se tak. Už jsme na hodně tenkém ledě," pokračoval bývalý slovenský reprezentant.

Hlavním trenérem tradičního klubu je Josef Turek, který dříve vedl Zlín, Třinec a Chomutov, a působí tam i český brankář Filip Krasanovský.

Šest dopisů na rozloučenou a střela do čela. Hokejista Pašek by dnes slavil šedesátku Šest dopisů na rozloučenou a střela do čela. Hokejista Pašek by dnes slavil šedesátku Čtěte zde

"Ať si to vyřeší město, nový subjekt a svaz. A nám ať řeknou, za koho budeme hrát, kdo má licenci. Dále budeme trénovat a připravovat se na středeční zápas proti Zvolenu. Doufám, že se bude hrát," uzavřel Huna. "Jinak přijde nejspíš pád do nejnižší soutěže," dodal bek Marcel Petran.

Pro klub, který dal hokejovému světu Martina Cibáka, Marka Urama, Jána Laca, Karola Križana či Jerguše Baču, by to znamenalo velkou ránu.

Reportáž RSTV1 s hráči Liptovského Mikuláše v Košicích:

reklama