reklama

Nabuzený Sobotka si věří: Máme na to Ameriku porazit

Vladimír Sobotka týmu věří. Češi podle něj mají na to Američany porazit. Vladimír Sobotka týmu věří. Češi podle něj mají na to Američany porazit. autor: Robert Kučera
Dosavadní výsledky hokejistů v Minsku nasvědčují spíše tomu, že to letos zase skončí bez medaile. Útočník Vladimír Sobotka si ale před čtvrtfinále věří. Má za to, že Amerika je tým, který Češi porazí.

Minsk (od našeho zpravodaje) – Dosavadní výsledky hokejistů v Minsku nasvědčují spíše tomu, že to letos bude zase bez medaile. Útočník Vladimír Sobotka si ale před čtvrtfinále věří. Má za to, že Amerika je tým, který Češi porazí.

"Je to prostě můj osobní pocit. Máme tým na to, abychom je porazili. i když naše výsledky na MS zatím nejsou nic moc, tak tomu věřím. Na výsledky ze základní skupiny zapomeňte, jsou smazané," prohlásil elitní český centr.

Nálada po tom, jak jste se trápili s Francií a trenér Růžička poté musel svolat mimořádný týmový mítink, kde vám vynadal, je teda lepší?
Nikdo nebyl spokojený s tím, co jsme předvedli. Růža byl docela hlasitý a hodně nespokojený. A já se mu ani nedivím. Přijeli jsme udělat úspěch, ale výkony tomu neodpovídají. Musíme hrát celých šedesát minut.

On vám vyčítal konkrétní věci? 
To moc ne. Byli jsme prostě laxní, přístup nebyl takový, jaký měl být. Zažil jsem ho hodněkrát naštvaného, takže mě to nepřekvapilo.

Novinářům předtím řekl, že ve svém monologu vůbec nebude hrát na jména. Dodržel to?
Růžu každý zná. Pokud nehrajete to, co máte, tak mu nedělá problém vás posadit. I když je vám pětatřicet nebo kolem čtyřicítky. Pokud si to hráč neuvědomí, tak prostě hrát nebude.

Vy americké hokejisty z NHL znáte, že si na ně osobně tak věříte?
Právě, že je moc neznám. Jsou tam mladší kluci. Já znám jen gólmana Tima Thomase, se kterým jsem hrál v Bostonu. Všichni známe Američany, že jsou brusliví a dobře technicky vybavení. Bude to určitě zajímavý zápas.

reklama