reklama

Naděje Boleslavi: může prohrát baráž i udržet extraligu

Mladá Boleslav má krom hokejové cesty za udržení bojovat i diplomaticky. Mladá Boleslav má krom hokejové cesty za udržení bojovat i diplomaticky. autor: ČTK
Rozhodnutí o uzavření platí, konečný verdikt vyřkne ČSLH

Mladá Boleslav - Dnes zhruba v osm hodin večer už může být rozhodnuto o tom, že Chomutov vyhraje extraligovou baráž a po bezmála čtyřiceti letech si zahraje nejvyšší hokejovou soutěž v Česku.

Paradoxně si ale účast mezi elitou může zachovat i jeho soupeř, tedy Bruslařský klub Mladá Boleslav.

Jak to? Extraligové týmy si totiž na prosincovém zasedání odsouhlasily, že se z nejvyšší soutěže již sestupovat nebude.

A přestože mezitím došlo v Asociaci profesionálních klubů (APK) i jejích vztazích k Českému svazu ledního hokeje (ČSLH) mnoha turbulencím, na věci se od té doby nic nezměnilo. 

Čtěte také:

Půllitr na ledě. Chomutov za něj zaplatí 10 tisíc
Hruškův hattrick přiblížil Chomutov extralize
Baráž nebo uzavření? Kluby a svaz se opět neshodly

"Toto usnesení samozřejmě platí a nelze jej změnit bez revokace," sdělil Aktuálně.cz Ladislav Blažek, šéf APK. "Nicméně konečné slovo v této věci má Český svaz ledního hokeje." Konference ČSLH se přitom bude konat 16. června.

Šéf APK: extraliga už prakticky uzavřená je

Šéf APK je navíc přesvědčen, že extraliga už v podstatě uzavřená je. K tomu, aby nějaký klub z nižší soutěže mohl postoupit do extraligy, musí totiž splnit krom sportovních podmínek (baráž), totiž ještě podmínky licenční. A ty jsou fakticky tak náročné, že je ze současných prvoligových klubů údajně naplňuje jen Chomutov.

"Ta liga je de facto uzavřená, což je dáno licenčními podmínkami. Ty z mimo-extraligových klubů vlastně splňuje jen Chomutov," tvrdí Blažek. "My si nemůžeme dovolit, aby extraligu hrál tým s rozpočtem 30 milionů a s patnácti juniory v sestavě."

"Sportovně vzato chceme, aby extraliga byla otevřená, ale hlavní je udržet její kvalitu na co nejvyšší úrovni," vysvětlil šéf APK.

V Boleslavi chtějí bojovat

Nad tím, že by v příští sezoně mohla Mladá Boleslav hrát extraligu i v případě, že v baráži neuspěje, nicméně ve Středních Čechách zatím nepřemýšlí.

Vladimír Růžička, Ladislav Blažek Ladislav Blažek, šéf APK, v objetí s Vladimírem Růžičkou. Foto: hc-slavia.cz

„O rozhodnutí APK víme, ale těmito myšlenkami se vůbec nezabýváme," prohlásil šéf klubu Cyril Suk, někdejší vynikající tenista. „Já jsem celý život bojoval, a dokud nebude v baráži rozhodnuto, tak nad tímto vůbec neuvažuji."

Ovšem pokud chce Boleslav udržet extraligu bez přispění hokejové diplomacie, bude muset následující dvě utkání s Chomutovem bezpodmínečně vyhrát. V sérii totiž prohrává 2:3 a první z klíčových duelů se hraje už dnes večer (online zde).

V opačném případě budou mít Středočeši hodně zamotanou hlavu, neboť je před startem nového ročníku čekají velká dilemata.

Měli by se připravit se na první ligu, nebo na extraligu? Bude zapotřebí udržet posily (například Jaroslava Balaštíka, jemuž po sezoně končí smlouva) za každou cenu, nebo raději počkat s jejich angažováním až na chvíli, kdy bude rozhodnuto definitivně? Nebo bude lepší se soustředit na zákulisní jednání a lobbovat za potvrzení uzavření extraligy?

reklama