reklama

Nadšený Tlustý: V reprezentaci je skvělá parta, chci na MS

Jiří Tlustý si úvodní turnaj série Euro Hockey Tour v dresu české reprezentace náramně užíval. Jiří Tlustý si úvodní turnaj série Euro Hockey Tour v dresu české reprezentace náramně užíval. autor: CPA - Eduard Erben
Jiří Tlustý po vítězství v poháru Karjaly přiznal, že si pobyt v reprezentaci parádně užil a zároveň doufá, že se probojuje do kádru pro mistrovství světa.

Turku - Hodně nadšený byl po úvodním podniku série Euro Hockey Tour útočník Kladna Jiří Tlustý, který se dvěma kanadskými body výrazně podílel na historicky prvním triumfu české hokejové reprezentace na turnaji Karjaly.

Křídelník elitní formace Kladna i reprezentace přiznal, že si finský podnik užíval a zároveň doufá, že na něj trenér Alois Hadamczik s pozvánkou nezapomene ani příště.

"Budu teď bojovat pro mistrovství světa. Je to sen každého hráče a já si ho zatím nesplnil. Udělám pro to maximum, mistrovství světa je důvod, proč hokej hraju," řekl Tlustý.

Odehráli jsme turnaj srdíčkem

S jedním gólem a asistencí nejproduktivnější hráč Hadamczikova výběru si nemohl vynachválit hlavně partu, která se v Turku sešla.

"Všichni kluci makali jeden za druhého. Vytvořili jsme skvělou partu a jsem rád, že jsem mohl být u toho. Odehráli jsme turnaj srdíčkem," těšilo čtyřiadvacetiletého hokejistu.

Tlustý se na turnaji předvedl v první formaci, která během tří zápasů doznala několik výrazných změn. Už po středečním duelu se Švédy v Liberci totiž tým opustil Tomáš Plekanec, kterého na centru nahradil Lukáš Pech. Utkání s Ruskem zase ve středu útočného tria dohrával Tomáš Hertl.

S Pechem jsme neuměli bránit

"Hlavně, že jsme nedostali branku. S Lukášem (Pechem) jsme měli problém při bránění, protože ani jeden z nás není defenzivní útočník. Musím přiznat, že s Tomášem (Plekancem) to bylo mnohem jednodušší, protože se známe," řekl Tlustý.

Nadějného útočníka Caroliny ale po návratu do Čech čeká místo hokejové radosti pořádná várka starostí. Tlustý totiž dostal nabídku z ruské KHL a sám doteď neví, pro co se má rozhodnout.

V případě, že výluka neskončí, bude si moct Tlustý vybrat mezi Kladnem a klubem z Moskevské oblasti Atlantem Mytišči.

Rusko si musím ještě pořádně promyslet

"Musím se rozhodnout, jestli mám Atlant risknout. Nechci tam chodit jen na dva týdny, bylo by zbytečné poznávat nové spoluhráče na tak krátkou chvíli. Musím si to hodně promyslet," vysvětlil Tlustý.

S Kladnem se totiž podle posledních zpráv dohodl tak, že by se v případě prodloužení výluky v lednu vrátil, aby Rytířům pomohl v bojích o extraligový titul.

"Hlavní pro mě ale v této situaci je, abych se udržel v reprezentaci. Jsem rád, že jsem během výluky už jednu šanci dostal a mohl oblékat reprezentační dres," uzavřel Tlustý.

reklama