reklama

Nakládal o Calgary: Je to jako sen, vše si strašně užívám

Jakub Nakládal. Jakub Nakládal. autor: CPA
Český hokejista Jakub Nakládal si maximálně užívá naději na start v NHL, která se mu v 27 letech otevřela.

Brno - Český hokejista Jakub Nakládal si maximálně užívá naději na start v NHL, která se mu v 27 letech otevřela. Reprezentační obránce se upsal v prestižní zámořské soutěži na dva roky Calgary, na začátku července si vyzkoušel nováčkovský kemp Flames a v září se pokusí v tom hlavním získat místo v sestavě prvního týmu. Načasovat formu tak potřebuje na samý začátek sezony.

"Na jednu stranu si to nepřipouštím, na druhou vím, že je důležité, abych se ukázal tak, jak si mě oni představují a proč mě tam vlastně brali. Člověk si ale musí věřit, že něco umí, kvůli tomu se tam dostal. Tlak si nepřipouštím a spíš si to všechno od toho prvního setkání se skauty i podpisu smlouvy užívám. Je to opravdu sen, o kterém většina hokejistů sní," řekl Nakládal novinářům při středečním setkání s novým reprezentačním trenérem Vladimírem Vůjtkem starším v Brně.

"Mám z toho jen nejlepší pocity"

Byl rád, že na nováčkovském kempu poznal zázemí, lidi z vedení klubu a také město. "Užil jsem si to a mám z toho jen nejlepší pocity. Mluvil jsem s generálním manažerem Bradem Trelivingem, s trenérem Bobem Hartleym, kteří mi řekli, jak to vidí do sezony a na co se mám soustředit při tréninku. Bylo to vesměs pozitivní," prohlásil zadák, který míří do zámoří po roce stráveném v TPS Turku.

První přímé poznatky z Calgary jej také utvrdily v tom, že z nabídek z NHL jako nedraftovaný volný hráč vybral dobře. "Já nemám absolutně s čím porovnávat, ale působilo to na mě strašně pozitivně. Co se týká zázemí a těch věcí okolo, tak jsem neviděl v mé kariéře nic lepšího. Ale samozřejmě bude záležet na tom, jak tam budu hrát a jak celá sezona dopadne. To bude nejdůležitější," podotkl Nakládal.

V týmu bude mít české spoluhráče Jiřího Hudlera s Ladislavem Šmídem, kteří už v Calgary působí delší dobu, i posilu z Winnipegu Michaela Frolíka. "Určitě mi pomůžou. Ale já nemám problém s řečí. Na kempu byl ještě mladý Tomáš Šoustal, takže když jsme něco potřebovali, tak jsme to řešili spolu. V celé té organizaci se chovají výborně a myslím, že tam snad nebude žádný problém," uvedl Nakládal.

Má čas potrénovat a pilovat věci

Oproti působení v Evropě bývalý hráč Pardubic, Ufy, Spartaku Moskva a Lva Praha má mnohem delší čas na letní přípravu. "Jsem za to rád, protože mám čas na to potrénovat a snažit se vypilovat věci, u kterých mám rezervy. Je taky dostatek času se pořádně připravit fyzicky a taky si psychicky odpočinout," řekl účastník tří světových šampionátů, který má na kontě bronz z roku 2012 ze Švédska a Finska.

Do Calgary zamíří před polovinou září sám a rodina se za ním vydá, až se zabydlí. "Až všechno vyřídím, tak za mnou přiletí manželka s malým Kubíkem," dodal Nakládal, který se bude zbývající měsíc před odletem věnovat vedle tréninku svým blízkým.

reklama