reklama

Naštvaný Jágr: Je to strašné, nemáme žádnou fyzičku

Velkou kritikou do vlastních řad překvapil Jaromír Jágr po prohře na ledě Slavie, která byla už čtvrtou kladenskou v řadě Velkou kritikou do vlastních řad překvapil Jaromír Jágr po prohře na ledě Slavie, která byla už čtvrtou kladenskou v řadě Foto: CPA - Eduard Erben
Takhle zklamaný a kritický už Jaromír Jágr dlouho nebyl. Jeho tým prohrál po Karjala Cupu i čtvrtý zápas, když na ledě pražské Slavie podlehl 3:4 po samostatných nájezdech.

Praha - Takhle zklamaný a kritický už Jaromír Jágr dlouho nebyl. Jeho tým prohrál po Karjala Cupu i čtvrtý zápas, když na ledě pražské Slavie podlehl ve 23. kole Tipsport extraligy 3:4 po samostatných nájezdech.

Útočník a zárověň majitel Rytířů Kladno nechápal, jak je možné, že jeho tým ve třetích třetinách propadá a nestačí soupeřům fyzicky.

"Ten problém vznikl před dvěma tejdny při reprezentační přestávce, kterou jsme hrozně podcenili. Není přece možný, aby vás všechny mužstva ve třetí třetině tak jasně přehrávaly. Ty čtyři prohry nejsou žádná náhoda, nemáme fyzičku, je to o individuální přípravě každého hráče a ta je teď u řady hráčů špatná," řekl čtyřicetiletý kladenský útočník po zápase novinářům.

Jardo, jak Vám bylo, když jste byl na konci prodloužení vyloučen a nemohl jste týmu pomoci v samostatných nájezdech?
Víš co, o tom moc nepřemejšlíš, že klukům nemůžeš pomoct, honí se ti hlavou úplně jiný věci. Přemejšlíš o tom, proč se hraje prodloužení v zápase, ve kterým si měl vyhrát.

Jaký je tedy podle Vás důvod čtvrté porážky v řadě?
Je to strašný, je potřeba okamžitě s tím něco dělat. Já jsem se na tý trestný ani na nájezdy nekoukal, ale přemejšlel jsem jako majitel o tom, co teď budu s týmem dělat. Hlavně jsem myslel na to, proč k tomu došlo.

A na co jste přišel?
Prostě se už nemůže stávat, aby byl ve třetí třetině mezi oběma týmy tak jasnej rozdíl. Mělo by to bejt naopak, to my bysme měli mít ve třetí třetině navrch a ostatní týmy přehrávat.

Po tomto týdnu odejdou z týmu Marek Židlický a Jiří Tlustý. Neuvažujete tedy o nějakých posilách?
My nechceme jít směrem, že budeme kupovat posily, hráčů máme dost. Je to úplně o ničem jiným, o poctivém tréninku. Je jedno, jestli tu hraje Gretzky nebo Lemieux, ale o tom, že zase začnem pracovat.

Mluvil jste už o současném stavu s trenéry?
S trenéry jsem ještě nemluvil, ale co jim řeknu, to je naše soukromá věc. Brzo s nima ale mluvit budu, je to hodně zlý. Musíme to zastavit a začít vyhrávat. Teď hned, není na co čekat. Nemá smysl čekat na další reprezentační pauzu, to už by bylo pozdě.

reklama