reklama

Naučili se trpělivosti. A Zlín je podrážděný, tvrdí Oceláři

Disciplína dělá Zlínu problémy. Hosté v Třinci neudrželi nervy a sami si prohráli první dvě semifinálová utkání. Disciplína dělá Zlínu problémy. Hosté v Třinci neudrželi nervy a sami si prohráli první dvě semifinálová utkání. autor: Lenka Rybaříková
Nesložilo je ani, že dvakrát v utkání prohrávali. Třinec přejel Zlín i ve druhém semifinále a obránce Marek Trončinský má jasno: Už jsou podráždění.

Třinec - Na koně je dostala vlastní trpělivost i hrubá nedisciplinovanost soupeře. Oceláři mají nakročeno do finále extraligy. V semifinále vedou už 2:0 na zápasy, jsou plní sebevědomí a před cestou k odvetám na led soupeře tvrdí: Zlín je podrážděný.

Aby ne. 4:0 a 5:2. Třinec zvládl obě utkání naprosto suverénně. V součtu se čtvrtfinálovou sérii Oceláři zvítězili už pošesté v řadě, jejich sebevědomí je na místě. A pochopit se dá i zlínská frustrace. Ševci si jeli do Třince alespoň pro bod, nemají žádný.

Navíc tam kvůlli hloupému faulu loktem do obličeje už v prvním utkání přišli o svého klíčového obránce. Petr Zámorský si kvůli disciplinárnímu trestu nezahraje ani v obou zápasech ve Zlíně, kdy jeho tým musí zabrat.

Rozhovor s Petrem Zámorským o ataku na Růžičku si můžete přečíst ZDE.

Bonk drží Třinec při zemi. Ve Zlíně to bude boj

"Nečekejte, že vám teď řeknu, že je to hotové. To rozhodně ne, to řeknu až po čtvrté výhře. Tohle mužstvo Zlína se nevzdává, bude bojovat do poslední minuty posledního zápasu. Bude to ještě boj, hlavně na jejich ledě," drží ještě Oceláře při zemi slova kapitána Radka Bonka.

V Třinci možná měli před sérií ze Zlína trochu obavy. Defenzivní hra ševců Ocelářům dlouhodobě nikdy nesvědčila. Potvrzuje to jedna nepříjemná statistika: V pěti dosavadních duelů v play off se vždy z postupu radoval Zlín.

Naposledy v loňském semifinále, tehdy Třinec dokonce nevyhrál ani jedno utkání na svém ledě. Důvod? Nevěděl, jak na zlínskou obranu a jeho hra se rozspyala vždy, když jako první inkasoval.

Zlín se v Třinci v obou případech porazil sám

Letos se ale Třinec poučil. Oceláři se naučili trpělivosti a ta je v prvních dvou utkáních přivedla k pohodlným výhrám. Každé se přitom vyvíjelo úplně jinak. Třinec ale v obou případech zůstal u své hry, neměnil složení formací ani taktiku a Zlín se nakonec porazil hloupými fauly sám.

Hlavně včera. Ještě v polovině zápasu Zlín vedl po brance Köhlera ve vlastním oslabení 2:1 a utkání mělo dlouho rysy loňských soubojů. Třinec se marně snažil útočit, Zlín držel těsný náskok.

Jenže právě Köhler se pak nechal hloupě vyloučit a poslal Zlín do tří. Třinec přesilovku využil, dostal se do tempa a utkání nakonec suverénně otočil ve svůj prospěch.

Köhler se kál. Rozhodl jeho "debilní" faul

"Rozhodl můj debilní faul. Zachoval jsem se tam jak lajdák. Šli jsme do tří, dostali jsme gól, bylo srovnáno. Pak jsme dostali těsně před sirénou ještě jeden a už jsme dotahovali," kál se po utkání Köhler. Prohru vzal na sebe.

"Play off je o disciplíně a Třinečtí jsou v tomhle lepší. Ve středu jsme měli moře vyloučení, dneska to samé. A můj faul? ten se nedá omluvit, to rozhodlo utkání," zopakoval.

Zlín v Třinci během obou duelů vyfasoval šestnáct dvouminutových trestů, z oslabení pak inkasoval tři důležité branky. A ztratil Zámorského.

Zlobí se i kouč Vlach: Zámorský nám jasným faulem udělal komplikace

"Jasným faulem nám udělal komplikace v nominaci. Je už to zkušený hráč, měl by mužstvu pomáhat jiným způsobem než takhle," zlobí se teď na klíčového beka ševců i trenér Rostislav Vlach. "Nevím, jestli je v tom motivace nebo vyhecovanost, on i Köhler by se ale měli se svými zkušenostmi s tíhou okamžiku umět vyrovnat," dodal Vlach.

Jak velká rána absence Zámorského pro Zlín je, potvrdila už včerejší nominace. Zlín kvalitní obránce postrádá, do sestavy se proto musel stále zraněný Radim Tesařík.

"První třetinu jsme hráli disciplinovaně. Dokázali jsme držet taktiku, ale pak přišla vyloučení a to otočilo zápas. Doufám, že to doma zlepšíme," přeje si Köhler. Jeho slova se dají spojit i sprvním duelem.

Včera Zlín ve druhé třetině přišel o vedení, prohrál ji 1:3. V prvním utkání dokonce Oceláři v prostřední části zápas rozhodli úplně: vyhráli jí 4:0.

Trončinský: 2:0 jsme snad nikdy nevedli

"Bude to ještě těžké. Přijde mi, že jsou velmi podráždění. Neustále se někdo u nich hádá, ale my jsme připraveni. Jejich zákroky neoplácíme," prohlásil včera obránce Marek Trončinský, který se za Třinec trefil v oubou zápasech.

"Dali gól a zřejmě si jeho hráči mysleli, že to vyhrají jedna nula, ale ukázala se síla našeho týmu. Nemuseli jsme zápas zlomit hned, ale šli jsme za tím postupně. Věřili jsme si," dodal.

Teď má Třinec jasný cíl. Ve Zlíně chce alespoň jedno utkání vyhrát, aby nejpozději ve čtvrtek znovu na svém ledě sérii ukončil.

"Zrovna nedávno jsme si se spoluhráči říkali, že jsme snad nikdy nevedli v sérii 2:0 a konečně to přišlo. Doufám, že na výsledky navážeme i ve Zlíně," dodal Trončinský.

reklama