reklama

Návrat do českých soutěží se nekoná. Znojmo zůstane v EBEL

Hokejisté Orli Znojmo. Hokejisté Orli Znojmo. autor: Lukáš Caha
Znojemští hokejisté budou i v sezoně 2019/2020 působit v mezinárodní Erste Bank Eishockey lize. Klub původně nepodal v řádném termínu přihlášku a zvažoval návrat pod hlavičku Českého hokeje.

Orli uvažovali o návratu do českých soutěží především kvůli finančním nerovnostem, které jsou nastoleny v EBEL mezi rakouskými a zahraničními týmy. Spekulovalo se i o tom, že prezident znojemského klubu Pavel Ohera zakoupil licenci na druhou ligu od Moravských Budějovic, které sice bojují o postup do Chance ligy, avšak majitel Žihadel Zdenek Stojánek již před několika týdny dal licenci k prodeji. 

Dnes odpoledne starosta města Znojma Jan Grois na svém facebookovém profilu uvedl, že Orli v mezinárodních vodách přeci jen zůstávají a sám se zapojí do vyjednávání o lepších podmínkách a oslovování potenciálních partnerů na území Rakouska.

Milí přátelé, spousta z vás se mě poslední dobou ptá, jak to bude s hokejem ve Znojmě.🏒 Několikrát jsem se proto sešel s majitelem klubu Pavlem Oherou. Vyjednávání byla velmi intenzivní👥. Domluvili jsme se, že Znojmo v EBEL zůstává.👏 Chci také pomoci Orlům s dosažením lepších podmínek v lize, proto oslovím své rakouské partnery s žádostí o podporu při vyjednávání.🤝

Zveřejnil(a) Jan Grois - starosta města Znojma dne 05. April 2019

Informaci následně potvrdil i klub na oficiálním webu. "Orli budou i v nadcházející sezoně působil v EBEL. Rozhodnuto o tom bylo po intenzivních jednáních se zástupci města Znojma, partnery klubu i vedením soutěže," stojí v tiskové zprávě. 

Jihomoravané vstoupili do EBEL v roce 2011. Jejich největším úspěchem je zisk stříbra ze sezony 2015/2016. Letos nestačili ve čtvrtfinále play off na Vídeň, s níž prohráli 1:4 na zápasy. 

reklama