Návrat Haška: Pustil čtyři z deseti střel a byl střídán

17. 3. 2008 7:48
Dařilo se Vokounovi, Sýkora dosáhl na 4 body
Dominiku Haškovi se návrat po zranění nepovedl.
Dominiku Haškovi se návrat po zranění nepovedl. | Foto: Reuters

Columbus - Brankář Detroitu Dominik Hašek vynechal dva zápasy kvůli bolavým zádům. V neděli naskočil na ledě Columbusu do NHL znovu. Jednalo se o velmi nepodařený návrat.

Detroitská obrana soupeře před svou bránu příliš nepouštěla, domácí však s Haškovým přispěním vytěžili z minima maximum.

V první třetině kapituloval český brankář již ve 4. minutě. Krom toho již zasahoval pouze třikrát. Druhé dějství dochytal jen do půlky. Pustil každou druhou střelu, konkrétně tři ze šesti.

Dále čtěte:

Údery přicházely rychle po sobě ve 27., 29. a 32. minutě.

Zvláště gól na 2:0 hodně mrzel. Puk se odrazil od brusle dalšího detroitského veterána, obránce Chrise Cheliose. Když proti němu Hašek zasahoval, kopnul si ho do brány.

Ve 32. minutě již do klece nastoupil Chris Osgood a chytil všech sedm střel, které ještě Columbus vyprodukoval. "Nejhorším protivníkem jsme si byli sami," glosoval vývoj duelu podle agentury AP trenér Columbusu Ken Hitchcock.

Red Wings přestřílely Blue Jackets na jejich ledě neuvěřitelným způsobem 46:17. Přesto podlehly 3:4.

"Byl to zápas chyb. Jenže oni využili každou příležitost," povzdechnul si  podle AP kouč Mike Babcock.

Rozdíl tentokrát spočíval v gólmanech. Haškův finský protějšek Fredrik Norrena předváděl zázračné zákroky a držel šance svého týmu. Spoluhráči mu po zápase děkovali.

"On je důvodem, proč jsme vyhráli," cituje AP útočníka Ricka Nashe.

Děkovat mohl Norrenovi i obránce domácích Rostislav Klesla. Prožil díky němu podařený 400. zápas zámořské kariéry.

Češi táhli Floridu

Na neděli bude naopak rád vzpomínat další český brankář Tomáš Vokoun, jeden z hlavních strůjců floridské výhry doma nad Atlantou.

"Byl opět naším nejlepším hráčem," cituje AP slova floridského kapitána Olliho Jokinena.

Střetnutí měli v rukou především Češi. První gól domácích vstřelil Radek Dvořák po přihrávce Kamila Krepse. Panteři vyhráli první třetinu 2:0, jenže ve druhé části inkasovali již po minutě.

Ještě rychlejší trefu předvedl po druhém návratu ze šaten floridský útočník Rostislav Olesz. Z třetí třetiny uběhlo teprve 17 vteřin a on už dával na konečných 3:1.

Zámoří opěvuje Malkina, jenže podobné kousky předvádí i jeho spoluhráč z útoku Petr Sýkora. | Foto: Reuters

"Byla to skvělá vzpruha pro náš tým. Bylo to ohromné, díky tomu jsme vyhráli utkání," rozplýval se podle AP nad trefou svého krajana Radek Dvořák.

Olesz byl vyhlášen druhou, Vokoun třetí hvězdou zápasu.

Sýkora na Malkinově vlně

Pittsburgh porazil doma Philadelphii vysoko 7:1. Zámoří opěvuje především ruskou hvězdu Jevgenije Malkina. Jenže český útočník Petr Sýkora stihnul stejný příděl dva góly a dvě asistence.

Na první branku Tučňáků nahrál Malkinovi, na druhou zase Rus jemu. Na 4:1 dával Malkin znovu po Sýkorově vybídnutí, při  akci na 6:1 si opět role prohodili.

Jedinou trefu Edmontonu na ledě San Jose zaznamenal Aleš Hemský. Pak sice nedal samostatný nájezd, ale Olejáři rozstřel již tradičně umí, takže i bez jeho přičinění nakonec zvítězili 2:1.

Pittsburgh - Philadelphia 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky: 5. a 35. Malkin (na obě Sýkora), 9. a 49. Sýkora, 25. Kennedy, 36. Marián Hossa, 56. Gill - 33. Knuble

Chicago - Calgary 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky: 11. Toews, 45. Lang - 2. Aucoin, 22. Iginla, 25. Huselius, 34. Phaneuf

Washington - Boston 2:1 SN (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 19. Fjodorov, rozhodující nájezd Sjomin - 31. Kobasew

Carolina - Ottawa 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)
Branky: 11., 43. a 58. Corvo, 7. Eaves (František Kaberle), 26. Walker - 4. Heatley

Columbus - Detroit 4:3 (1:0, 3:2, 0:1)
Branky: 4. a 8. Malhotra, 27. Tollefsen, 32. Žerděv - 36. a 58. Franzen, 30. Kopecký

Florida - Atlanta 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 3. Dvořák (Kreps), 14. Olli Jokinen, 41. Olesz - 21. Kovalčuk

San Jose - Edmonton 1:2 SN (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 18. Marleau - 35. Hemský, rozhodující nájezd Pisani