5. 3. 2008 11:22
Crosby a Forsberg se vrátili do kolotoče NHL
Peter Forsberg se po roční přestávce vrátil do NHL.
Peter Forsberg se po roční přestávce vrátil do NHL. | Foto: Reuters

Colorado - Fenomenální švédský hokejista Peter Forsberg se v domácím utkání Colorada proti Vancouveru vrátil do nejlepší hokejové ligy světa. Jako volný hráč podepsal smlouvu 25. února.

V prvním zápase po téměř roční pauze od něj nikdo nic velkého neočekával. Nicméně Forsberg překvapil velmi sympatickým výkonem.

Ač v utkání nezaznamenal branku ani asistenci, na ledě strávil téměř dvacet minut čistého času a z celého týmu "Lavin" mohl vykázat nejčastější účast při přesilových hrách.

Erat má první hattrick v NHL, Jágr jen trestán
Ovečkin opět řádí. Útočí na rekord legendy Lemieuxe

Výkon dvojnásobného držitele Stanleyova poháru ocenil i trenér Colorada Joel Quenneville, jenž podle serveru nhl.com vůbec nepočítal s tím, že by čtyřiatřicetiletý Švéd odehrál tolik minut.

"Ptal jsem se ho v polovině zápasu, jak se cítí. Říkal, že velmi dobře," vysvětlil Quenneville.

"Myslím si, že dnes byl velmi nebezpečný a velmi efektivní, je radost jeho hru sledovat," byl spokojen coloradský trenér.

Zraněný kotník, se kterým Forsberg dlouho dobu laboroval, se tak zdá zatím v naprostém pořádku. Diváci v denverském Pepsi Centru viděli starého dobrého "Fopu".

Vrátil se i Crosby

Sidney Crosby
Sidney Crosby | Foto: Reuters

Po měsíci a půl se po zranění nohy konečně na ledě objevil i kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Na stadionu Tampy jednou asistencí hned přispěl k vítězství svého celku.

Jak je Crosby pro hru "Tučňáků" důležitý, ukázal necelé tři minuty před koncem, když přihrál na úvodní, a zároveň vítěznou, branku utkání svému spoluhráči Talbotovi.

Skóre zápasu pak uzavřel střelou do prázdné branky Jevgenij Malkin, jenž pečetil výsledek na 2:0. V kanadském bodování se přiblížil na jediný bod vedoucímu krajanovi Ovečkinovi.

"Tučňáky" tak nemuselo mrzet ani neproměněné trestné střílení českého forwarda Petra Sýkory.

I díky skvělému výkonu Crosbyho, který jako vždy oplýval rychlostí a množstvím nádherných přihrávek, se mužstvo Pittsburghu udrželo na čele východní konference NHL.