reklama

Navrátilec Šlégr: Je těžké naskočit do rozjetého vlaku

Obránce Jiří Šlégr se po roce a půl vrátil na extraligový led. Musel však přijmout porážku 1:3 od Třince Obránce Jiří Šlégr se po roce a půl vrátil na extraligový led. Musel však přijmout porážku 1:3 od Třince autor: Eduard Erben
Obránce Jiří Šlégr se po roce a půl vrátil na extraligový led. Litvínov však prohrál s Třincem 1:3.

Litvínov - Nebýt výpomoci v play out 2012, nehrál olympijský vítěz Jiří Šlégr soutěžní utkání již tři a půl roku.

Ve dvaačtyřiceti letech se poprvé po dlouhé odmlce postavil při zamýšleném návratu na extraligový led v domácím utkání 7. kola proti Třinci.

"Je to těžké po tak dlouhé době naskočit do rozjetého vlaku," řekl Šlégr v úvodu rozhovoru s novináři.

Litvínov měl utkání s Oceláři dobře rozehrané. V první třetině se několikrát ujmout vedení a náskok zvyšovat, ale nestalo se a k vítězství mu nepomohl ani první vstřelený gól.

"Myslím, že šance jsme měli, herní projev nebyl špatný. Musíme na to zapomenout a jít do dalšího zápasu," zhodnotil duel 101 kg vážící obránce.

Pochvala od trenéra ho nezajímá

Šlégr byla na ledě vidět, zkazil minimum puků, počínal si mazácky a ještě k tomu rozdal dva bodyčeky. Vysloužil si tak pochvalu i od trenéra Vladimíra Jeřábka.

"Mě nezajímá, jak mně se hrálo, ale že jsme prohráli. Já to hodnotím tak, že jsem zápas odehrál bez vážnějších hrubek. Není to jednoduché. Pro mě není důležitý můj výkon, ale výkon mužstva a abych mužstvu dokázal pomoct," popsal pocity ze střetnutí jihlavský rodák.

S fyzičkou je spokojen

Na ledě strávil celkem necelých 13 minut, připsal si 19 střídání a k tomu jednu střelu na branku. Velmi slibná bilance na chlapíka, který se ještě nedávno "pral" v Poslanecké sněmovně. Když mu při rozbruslení trenéři řekli, že jde do akce, ničeho se nezalekl a vletěl do toho po hlavě.

"Dýchalo se mi dobře, jsem fyzicky připraven. Je to tři roky, co jsem nehrál, ale dnes jsem zpátky a dělám to, co jsem dělal celý život," řekl mistr světa z Vídně 2005.

Chce hrát i dál

Jestli Šlégr nastoupí i v dalších utkáních, je ovšem s otazníkem, záleží i na tom, kdy se dají zdravotně do pořádku Jiří Gula s Petrem Chaloupkou.

"Výhled mám pouze další zápas; pokud mě trenéři postaví, tak budu hrát. Jestli nastoupím, chci se zlepšovat," dodal na závěr odhodlaně vítěz Stanley Cupu z roku 2002, který získal v dresu Detroitu.

reklama