Nečas si v generálce připsal gól a asistenci. Prohře Caroliny ovšem nezabránil

30. 9. 2018 22:49
Dvanáctý hráč draftu z loňského roku trefou v 55. minutě v přesilové hře si vynutil nastavení.
Carolina nakonec prohrála
Carolina nakonec prohrála | Foto: Reuters

Raleigh (USA) - Devatenáctiletý český útočník Martin Nečas nezabránil gólem a asistencí domácí porážce hokejistů Caroliny v dnešní generálce před startem NHL s Nashvillem 4:5 v prodloužení. Dvanáctý hráč draftu z loňského roku trefou v 55. minutě v přesilové hře vynutil nastavení, ale v něm rozhodl po 21 sekundách svým druhým gólem v utkání Ryan Johansen.

Nečas předtím ještě asistoval ve 43. minutě u branky obránce Calvina de Haana na 3:3. Odchovanec Žďáru nad Sázavou, který se před rokem po jednom startu v NHL vrátil do Komety Brno, v letošní přípravě bodoval ve všech čtyřech duelech. Nabíral tři branky a dvě asistence.

V minulé sezoně v přípravě zaznamenal Nečas v šesti zápasech jednu asistenci a ve svém jediném vystoupení v NHL nebodoval. Carolina jej v říjnu poslala zpět do Komety Brno, s kterou vybojoval obhajobu titul. Nečas se pak v květnu představil i na mistrovství světa v Dánsku.

V brance Caroliny se objevil od 33. minuty Petr Mrázek, který nahradil zraněného Scotta Darlina. Naskočil za nepříznivého stavu 2:3, gól na 3:4 inkasoval ve 44. minutě při přesilovce Nashvillu, kdy jej tečí přihrávky Filipa Forsberga překonal Craig Smith. V nastavení nedosáhl Mrázek na přesnou střelu Johansena z mezikruží.

Přípravný zápas před startem NHL:

Carolina - Nashville 4:5 v prodl. (2:2, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 7. Williams, 16. Aho, 43. De Haan (Nečas), 55. Nečas - 5. a 61. R. Johansen, 31. a 44. Craig Smith, 16. Fiala. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 28:06 minuty, inkasoval dvakrát z 12 střel a měl úspěšnost zákroků 83,3 procenta.