reklama

Měl být kapitánem na All Star Game, hrát však vůbec nebude. Fanoušci se bouří

John Scott příliš mnoho branek v životě nedal. Fanoušci jej spíše znají jako zlého muže. Takhle například předloni zbil Douglase Murrayho. Youtube
Ani Jágr, ani Ovečkin. Fanoušci zámořské NHL v těchto dnech řeší někoho úplně jiného. Tím někým je 203 centimetrů vysoký a 120 kilo vážící pořízek John Scott, který je aktuálně dost možná nejoblíbenějším hráčem celé Ameriky.

Nashville - Ani Jágr, ani Ovečkin. Fanoušci zámořské NHL v těchto dnech řeší někoho úplně jiného. Tím někým je 203 centimetrů vysoký a 120 kilo vážící pořízek John Scott, který je aktuálně dost možná nejoblíbenějším hráčem celé Ameriky.

Proč?

Scott opanoval hlasování fanoušků, kteří ho vybrali jako jednoho z kapitánů pro blížící se Utkání hvězd, které je na programu za necelé dva týdny. Jenže co se nestalo...

Univerzál, kterému je jedno, zda hraje v obraně či útoku, byl na poslední chvíli za podivných okolností vyměněn z Arizony do Montrealu, který jej okamžitě obratem poslal na farmu do nižší AHL.

Teorií, proč se tak stalo, je mnoho. Jedna z nich hovoří i o tom, že vedení NHL nebyla Scottova účast na elitním zápase příliš po chuti a snažilo se ho všemi cestami zbavit. Nebyl totiž podle nich takového utkání hoden.

Příspěvky s hashtagem #FreeJohnScott však zaplavily internet jako lavina. Tento jej například označuje jako Kapitána lidí.

Kane: Doufám, že John přijede

Pravdou sice je, že bitkař, který v této sezoně odehrál pouhých 11 zápasů a připsal si v nich jediný bod za asistenci, není hokejově asi úplně tím nejnadanějším, ale co na tom. V demokratickém hlasování vyhrál, ale zápasu se nejspíše nezúčastní. Není už totiž hráčem NHL.

"Vedení ligy vyhodnocuje, jak výměna ovlivní výběr Pacifické divize," uvedla NHL v prohlášení. Sám Scott prohlásil, že neví, co si o celé situaci myslet. Změnu týmu však bere jako fakt.

Pokud liga i oba zainteresované kluby čekaly, že transfer zůstane bez odezvy, pak se šeredně spletly. Ve výměně mezi Coyotes a Habs prý šlo hlavně o obránce Jarreda Tinordiho, ale proslýchá se, že Arizona podmínila obchod tím, že pokud si Montreal kromě jiného beka Victora Bartleyho nevezme i Scotta, žádný trejd nebude.

Jágr může být v klidu

Generální manažer Kojotů Don Maloney poté na otázky, zda má tato výměna něco společného s All Star Game, odsekl že ne, a že ho zajímá jen jeho klub.

Na stranu Scotta se už před časem postavila řada hráčů ligy. Například forvard Chicaga Patrick Kane řekl, že "je skvělé, že lidi vybrali právě Johna. Doufám, že přijede." 

Teď to však vypadá, že nepřijede. No, alespoň se Jaromír Jágr nemusí bát o své zdraví. Scotta totiž na 99 procent na ledě v Nashvillu nepotká.

reklama