reklama

Nedorost: V Doněcku je klid, KHL se tady může normálně hrát

Václav Nedorost píše mail z Ukrajiny: Je tady klid, hrajme play off v Doněcku. Václav Nedorost píše mail z Ukrajiny: Je tady klid, hrajme play off v Doněcku. autor: CPA Eduard Erben
Za čtrnáct dní od prvního kola s Rigou se v Doněcku nic nezměnilo. Útočník Donbassu Václav Nedorost chce, aby se čtvrtinále KHL se Lvem hrálo na Ukrajině.

Doněck - Hokejový útočník a opora Donbassu Doněck Václav Nedorost hlásí z Ukrajiny: "V Doněcku je klid, play off se Lvem by se tady dalo hrát úplně normálně."

Je to reakce na rozhodnutí ruské Kontinentální hokejové ligy, která z důvodů pokračujících nepokojů na Ukrajině přinutila Donbass Doněck odehrát rozhodující sedmý zápas prvního kola s Rigou na ledě v Bratislavě, a teď zvažuje stejný postup i v případě série se Lvem Praha.

Doněck má hostit třetí a čtvrtý zápas v neděli a v pondělí, ale stále není jasné, kde. Včera vedení soutěže oficiálně oznámilo odehrání obou zápasů v Bratislavě, ale dnes na svém oficiálním webu ustoupilo a připustilo variantu, že by se nakonec hrálo na Ukrajině.

"Domácí prostředí je výhoda, kterou nám vzali," napsal Nedorost Aktuálně.cz. Doněck leží jen padesát kilometrů na západ od ruských hranic.

Jak to teď v Doněcku vypadá?
Poklidně. Mimo centrum se nezměnilo vůbec nic, v centru se občas nějaká ta demonstrace uspořádá, ale rozhodně to není nic hrozného.

Je situace tak vážná, aby se hokej v Doněcku opravdu nehrál?
Já si myslím, že by se dalo hrát úplně normálně. Oproti zápasům, které jsme hráli s Rigou před čtrnácti dny, se tady nic nezměnilo. Myslím, že je tady bezpečno.

Vás se nějak vypjatá atmosféra posledních dní na Ukrajině nějak dotkla?
Nedotkla. Jak říkám, já na demonstrace nechodil, takže jsem v pohodě. Neměl jsem vůbec strach, protože město žije stejně jako předtím.

Dny od pondělní výhry nad Rigou jste trávili doma v Doněcku, nebo jste zůstali v Bratislavě?
Byli jsme normálně v Doněcku, co se ale bude dít dál, nám ještě pořád nikdo neřekl.

Co pro Doněck znamená, že musí hrát své domácí zápasy v Bratislavě?
Je to složitá situace. Domácí aréna je přece výhodou a nám tuhle možnost vzali, takže jsme v nevýhodě. Ale tak to prostě je...

 

V Bratislavě jste odehráli rozhodující sedmý zápas s Rigou, jaký jste měl z toho pocit?
Fanoušci byli výborní, fandili a přišli v hojném počtu. Z tohoto pohledu určitě spokojenost. Navíc máme v týmu pár Slováků, takže určitě budou fandit nám. Jaké to bude se Lvem se ale necháme překvapit.

reklama