Nedůstojná kulisa na Spartě. Nevím, proč lidi nechodí, Liga mistrů je super, zní z týmu

Daniel Poláček Daniel Poláček
4. 10. 2016 21:42
Hokejisté Sparty odstartovali první kolo play off Ligy mistrů domácí remízou 1:1 proti Kärpätu Oulu. Aby postoupili do osmifinále, potřebují ve Finsku vyhrát. Pražané po úterním utkání nechápali neuznaný gól ve třetí třetině a mrzela je nízká návštěvnost.
Utkání Ligy mistrů mezi Spartou a Kärpätem příliš mnoho diváků nenalákalo.
Utkání Ligy mistrů mezi Spartou a Kärpätem příliš mnoho diváků nenalákalo. | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Jeden by řekl, že až hokejová Sparta vkročí v Lize mistrů do play off, naláká víc diváků. Jenže ejhle. V úterý večer dorazilo do O2 areny na první klání s finským Kärpätem pouhých 2 288 lidí.

I zápasy ve skupině s polským Krakovem a švédským Färjestadem táhly víc, byť nikdy nepřišlo víc než tři tisíce fanoušků. Na první kolo vyřazovacích bojů si Pražané rozhodně malovali početnější kulisu. Jejich zápolení s jedním z nejslavnějších finských klubů atmosférou připomínalo exhibici.

"Samozřejmě se nám hraje líp, když je tady hodně lidí. Nevím, proč sem nechodí," krčil rameny útočník Sparty Jiří Černoch.

Posteskl si také Lukáš Pech, jenž byl vyhlášen nejlepším sparťanem v utkání: "Je to škoda, že lidi nechodí. Je to super soutěž. Hrají tady nejlepší týmy v Evropě. Já si to užívám, protože se střetnete s týmy, které třeba mají odlišnou taktiku."

Měl neuznaný gól platit?

Taktika, s níž dorazil Kärpät, Pražanům úplně nesedla. Alespoň zpočátku. Domácí těžko překonávali defenzivní hráz protivníka a dvě třetiny se marně pokoušeli skórovat, a tak prohrávali 0:1. V závěru však zabrali, vyrovnali a dokonce sahali po výhře. Dokonce slavili vedení 2:1, avšak rozhodčí trefu neuznali kvůli postavení Pecha v brankovišti.

"Nevím, jaký byl problém," divil se zkušený útočník. "Celou dobu jsem stál před brankovištěm, až potom mě někdo podrazil. Myslím si, že to mělo platit."

"Byla to hraniční situace, ale když jsem se potom koukal na kostku… Myslím si, že to mohlo platit," přidal se asistent trenéra Jiří Veber.

Sparta, která předtím prohrála v Brně vysoko 2:6, stále může v Lize mistrů myslet na postup mezi nejlepších šestnáct. Po remíze 1:1 z domácího stadionu však potřebuje v dalekém Oulu zvítězit. "Pořád je to padesát na padesát. Může se stát cokoliv," myslí si Lukáš Pech.

Aby Pražané při putování hokejovou Evropou neztroskotali, měli by zahrát lépe než loni, kdy první osmifinále proti Oulu, pozdějšímu finalistovi, vyhráli 4:2, ale venku náskok ztratili a nakonec padli v prodloužení.