reklama

Nedvěd a Jágr na OH? Výlet za vodkou, směje se Čechům zámoří

Petr Nedvěd a Jaromír Jágr s vodkou - koláž Petr Nedvěd a Jaromír Jágr s vodkou - koláž autor: Twitter
Hodně divoké reakce vzbudila nominace českého reprezentačního kouče Aloise Hadamczika pro olympijský turnaj v Soči.

Ottawa – Hodně divoké reakce vzbudila nominace českého reprezentačního kouče Aloise Hadamczika pro olympijský turnaj v Soči. Nejprve za velkou louží řešili nenominování Jiřího Hudlera, posléze se pozornost především fanoušků upřela k jinému jménu: Petru Nedvědovi.

Ten odehrál v NHL téměř tisíc zápasů, pod pět kruhů se navíc vrací jako první sportovec na zimních hrách po dvaceti letech. Jenže zatímco v Lillehammeru 1994 vybojoval stříbro s kanadskou reprezentací coby dvaadvacetiletý mladík, v ruském Soči bude reprezentovat svojí vlast – Česko.

Zámoří má z nominace Nedvěda hlavně srandu...

Jména Jágr a Nedvěd tak vévodí nejen titulkům i respektovaných zámořských serverů v čele s weby stanic TSN, ESPN či CBS, regionálních deníků jako The Star, či analytikem Davidem Shoaltsem, ale i diskuzím na twitteru. Zadejte si jméno Nedvěd do vyhledávání na této sociální síti a můžete si užívat nespočet reakcí, které přibývají každou minutou...

A jak vlastně nominaci dvaačtyřicetiletého Nedvěda za oceánem berou? Černobíle! Jedni z ní mají švandu, další nostalgicky vzpomínají na jeho výkony v NHL i právě v Lillehammeru.

„Slyšel jsem, že Nedvěd se dostal do českého týmu pro Soči… Přitom jsem myslel, že ho zaměstnává Wayne Gretzky jako zahradníka,“ napsal uživatel jménem Lastcall. „Ne, on nekoučuje. On jede hrát hokej,“ retweetnul jej Farhan Lalji.

Nechybí ani vtipné obrázky a koláže

Nechybí ale například i vtipné obrázky, ty nejdrsnější ukazují vysmáté duo Nedvěd-Jágr s vodkou v ruce a komentářem, že oba veteráni cestují do Soči především za tímto v Rusku tolik oblíbeným nápojem. Další přidávají komentáře, že si Češi spletli olympiádu se soutěží veteránů. A to někteří z nich v té době netušili, že Finové nominují Teemu Selänneho, který je ještě o rok starší než lídr Liberce.

Právě to je ale důvod, proč se zámoří diví, že Hadamczik dal veteránovi přednost před Vrbatou či Hudlerem. Nejen pro výše zmíněný The Star Magazine je totiž liberecký klub „regionálním českým týmem, který nikdo nezná“.

Český veterán má ale také své zastánce

Ovšem našlo se i pár pozitivních reakcí. Mnozí totiž nezapomněli na Nedvědovy výkony nejen ze zámořských štací, ale právě pod pěti kruhy v Lillehammeru, kde byl český veterán jedním z těch, kteří proměnili nájezd v neúspěšné penaltové loterii ve finále se Švédskem (Kanada prohrála 2:3).

„Jsem stále v úžasu, že je Nedvěd v nominaci pro Soči. Musím najít svoje dvacet let staré video z Lillehammeru, je to nostalgie!“ napsal Nick Zaccardi, zatímco další nasdílel fotku slavícího Nedvěda právě po jeho úspěšném nájezdu.

Nedvěda se zastal i Bomersback

A k reakci na údiv kamarádů se odhodlal i chomutovský hokejista Mark Bomersback. „Včera jsem proti němu hrál v české lize. Musím říct, že nejsem překvapený, že se dostal do týmu,“ napsal kanadský útočník nejslabšího extraligového celku.

Na čí straně bude pravda – jestli těch, kteří se nominaci Nedvěda diví, či dokonce smějí, nebo těch, kteří ji považují za dobrou věc, začnou všichni hokejoví fanoušci zjišťovat od 12. února...

reklama