reklama

Správně! Jágr chválil nominaci Nedvěda

Petr Nedvěd jede do Soči a Jaromír Jágr už stihl Hadamczika pochválit. Je to správná volba, vzkázal mu po telefonu. Petr Nedvěd jede do Soči a Jaromír Jágr už stihl Hadamczika pochválit. Je to správná volba, vzkázal mu po telefonu. autor: CPA Eduard Erben
"Trenére, tohle je správné rozhodnutí," řekl Aloisi Hadamczikovi po telefonu Jaromír Jágr, když se dozvěděl že do Soči poletí i Petr Nedvěd.

Praha - Petr Nedvěd si splnil další hokejový sen. Českou republiku bude v poslední sezoně své kariéry reprezentovat na olympiádě v Soči. Pro mnohé to bylo možná překvapení, nominaci dvaačtyřicetiletého borce ale Aloisi Hadamczikovi schválil i stejně starý Jaromír Jágr.

"Volal jsem si s Jágrem před třemi dny. Ptal se mě, jestli jede Petr Nedvěd. Řekl jsem že ano a Jágr mi odpověděl: To jsem rád, to je správná volba trenéra," přiznal dnes na nominační tiskové konferenci trenér Alois Hadamczik.

Když jeho předchůdce Ivan Hlinka do Nagana nominoval jako kapitána Vladimíra Růžičku, bylo mu čtyřiatřicet let. Už tehdy se všichni smáli, že je Růžička moc starý. Dnes je Nedvědovi s Jágrem o osm let víc.

"Kdyby měli mladí kluci z hokeje stejnou radost jako Petr Nedvěd, byli by dnes český hokej mnohem dál. Řekl jsem to Nedvědovi včera po extraligovém utkání, ve kterém odehrál 27 minut. Pořád na to má," je přesvědčený Hadamczik.

"A taky nám to ukázal na posledním Euro Hockey Tour v Soči. Kromě toho, že byl nepostradatelný jeho přínos v kabině, byl Nedvěd výborný i na ledě. Ukázal, že mezinárodnímu hokeji pořád stíhá i bruslařsky a umí střílet rozhodující branky," pokračoval Hadamczik.

Jakou úlohu bude Nedvěd, jenž startoval za Kanadu na olympiádě už v roce 1994, mít, to ještě Hadamczik netuší. Sestavu bude tvořit až na místě, už teď ale ví, že Nedvěd na rozdíl od svého klubu v Liberci nebude hrát centra, ale křídlo.

reklama