Nedvěda chytil amok, teď musí platit

10. 12. 2013 15:03
Kapitán hokejistů Liberce Petr Nedvěd dostal za nesportovní chování a vulgární výroky k rozhodčím v nedělním extraligovém utkání v Litvínově pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu
Petr Nedvěd.

Praha - Kapitán hokejistů Liberce Petr Nedvěd dostal za nesportovní chování a vulgární výroky k rozhodčím v nedělním extraligovém utkání v Litvínově (video zde) pokutu ve výši 10 procent měsíčního platu. Dvaačtyřicetiletý útočník unikl zastavení činnosti na jeden až tři zápasy, které mu za přestupek hrozilo.

Nedvěd dostal v šesté minutě zápasu, který jeho tým nakonec prohrál vysoko 3:8, menší trestem za sekání. V čase 7:01 si však za nesportovní chování vysloužil od rozhodčích trest ve hře a navíc osobní trest do konce utkání. Celkem nasbíral 57 trestných minut. Pokutu dnes Nedvědovi udělil předseda disciplinární komise Karel Holý.

Finančním postihem byl potrestán i plzeňský klub, který zaplatí 10.000 korun za to, že mladý obránce Patrik Marcel nastoupil do sobotního duelu na ledě Sparty bez jmenovky na dresu. Marcel zasáhl již do čtvrtého utkání v sezoně, přičemž podle pravidel soutěže smí hráč startovat bez jmenovky pouze ve dvou zápasech. Proto ředitel extraligy Josef Řezníček udělil Plzni pokutu.