reklama

Nejbohatší Čech krouží kolem Slovanu. Jednání už probíhají, tvrdí slovenská média

V této sezoně chytal za Slovan i Marek Čiliak V této sezoně chytal za Slovan i Marek Čiliak autor: ČTK
Český podnikatel Petr Kellner jedná prostřednictvím skupiny PPF, jejímž je většinovým vlastníkem, o vstupu do hokejového klubu Slovan Bratislava. Informaci přinesla slovenská média.

Slovan působí od sezony 2012/2013 v mezinárodní Kontinentální hokejové lize, ovšem především v posledních letech ho trápí finanční problémy, dluží za nájem stadionu i hráčům. Také kvůli tomu skončil v základní části probíhajícího ročníku beznadějně poslední, přičemž konec sezony v jeho podání připomínal chvílemi frašku.

Slovan neměl brankáře. Myslel jsem, že je to vtip, řekl útočník, jenž oblékl výstroj Slovan neměl brankáře. Myslel jsem, že je to vtip, řekl útočník, jenž oblékl výstroj Čtěte zde

Příchod nového majitele by si klub mohl výrazně polepšit. Slovenská média s odkazem na agenturu SITA informovala, že Kellner už jedná s vedením Slovanu o strategickém vstupu do klubu. "Spekulace nekomentujeme," citovala SITA mluvčí skupiny PPF Zuzana Migdalová.

Člen představenstva Slovanu Juraj Široký na čtvrteční tiskové konferenci přiznal, že o vstupu nového strategického investora jednal i v Praze. Detaily neuvedl s tím, že by v záležitosti mělo být jasněji do konce měsíce.

"Ty rozhovory probíhají strašně dlouho, ale probíhají. Stále si myslíme, že k dohodě dojde, máme k tomu příslib. Byli jsme i včera (ve středu 6. března) streda 6. marca - pozn. red.) na jednání v Praze, kde nám opět slíbili, že až si vyřeší nějaké svoje problémy, tak se budou věnovat nám," citoval Širokého slova z tiskové konference portál sme.sk.

O klub se však prý zajímají také francouzská energetická skupina GDF Suez a slovenská softwarová společnost Eset.

Slovan dluží téměř milion eur za nájem stadionu a vedení města prohlásilo, že pokud klub v nejbližší době závazky nevyrovná, smlouvu s ním ukončí. Podle SITA má investor, který jedná o vstupu do Slovanu, zájem i na koupi Zimního stadionu Ondreje Nepely.

Jméno Kellnerovy skupiny PPF bylo v minulosti skloňováno s fotbalovou Slavií Praha či hokejovým klubem z Liberce, zájem měla mít dokonce i o londýnskou Chelsea.

Koupí Kellner Chelsea? Český miliardář o tom má jednat, s Abramovičem si rozumí Koupí Kellner Chelsea? Český miliardář o tom má jednat, s Abramovičem si rozumí Čtěte zde
reklama