reklama

Nejen Jágr. V O2 aréně se blýskne Ovečkin, Dacjuk i Kovalčuk

Podívejte se na fotogalerii hvězd NHL, které díky výluce zamíří do evropských hokejových soutěží. Podívejte se na fotogalerii hvězd NHL, které díky výluce zamíří do evropských hokejových soutěží. Foto: Reuters
HC Lev sehraje během října na domácím ledě jen tři zápasy. Ve všech ale nabídne fanouškům hvězdy světového hokeje.

Praha - Český nováček KHL Hc Lev sice musí o své fanoušky v Praze teprve bojovat, minimálně v říjnu ale bude mít o lákadla postaráno.

Děkovat může výluce v zámořské NHL, jež do Prahy přivede nejen Jakuba Voráčka a Jiřího Hudlera, kteří dnes posílili kádr Lva, ale i některé superhvězdy světového hokeje, jež se představí v dresech soupeřů.

I když bude Lev v říjnu hrát v Praze jen pětkrát, do O2 arény si postupně najdou cestu takové hvězdy, jako Alexandr Ovečkin, Ilja Kovalčuk nebo Pavel Dacjuk.

Na úvod Kovalčuk s Ovečkinem

Jako první přijede do Prahy SKA Petrohrad, který jako trenér vede český kouč Miloš Říha. 6. října by tak měl na led O2 arény vyjet vedle českých hráčů Jakuba Štěpánka a Petra Průchy finalista letošního Stanley Cupu a dvojnásobný mistr světa Ilja Kovalčuk. Ten byl dokonce okamžitě po příjezdu do Petrohradu jmenován kapitánem mužstva.

Hned o tři dny později (9. října) pak O2 aréna shlédne umění dvojnásobného nejlepší kanonýra NHL Alexandra Ovečkina, který dorazí s ansámblem Dynama Moskva, jenž čítá i Marka Kvapila a Filipa Nováka.

Když výluka vydrží, přijede i Dacjuk

Poté odjíždí HC Lev na čtyřzápasový "trip" po kluzištích soupeřů, a tak si Pražané na další hvězdy musí počkat až na konec října. 25.10 zamíří do Čech CSKA Moskva.

Armádní klub, který vede jako generální manažer Sergej Fjodorov, si přitom zajistil služby hvězdy Detroitu Pavla Dacjuka a také brankáře Philadelphie Flyers Ilji Bryzgalova.

Ve Sportovní hale hlavně na Voráčka a Hudlera

Poslední dva říjnové zápasy sehrají Lvi už ve své domovské Sportovní hale, kam přijedou na konci měsíce ještě Novokuzněck (29.10) a Chabarovsk (31.10). Ani jeden z těchto týmů zatím nedisponuje posilami ze zámoří.

Již dnes se ale ve Sportovní hale ukáže Avangard Omsk, někdejší klub Jaromíra Jágra a Romana Červenky, který s sebou přiveze i českého beka se zkušenostmi z NHL Martina Škoulu.

Větším lákadlem tak budou posily ze zámoří v dresu Lva, tedy Jakub Voráček a Jiří Hudler, jejichž přestup dnes oficiálně potvrdila IIHF, a oba tedy mohou večer proti Omsku nastoupit.

reklama