reklama

Nejsmutnější trip v Rusku. Lev zažívá smutek v Jaroslavli

autor: ČTK, Reuters, Aktuálně.cz
Hokejisté Lva prožívají nejhorší a nejméně očekávaný trip po Rusku, v rámci kterého zamířili do tragédií svázané Jaroslavle.

Jaroslavl - Hokejisté Lva Praha prožívají zápasový trip, na který se těšili ze všech nejmíň. Český klub poprvé v historii cítí smutek a tragédii v ruské Jaroslavli.

Ani čtrnáct měsíců po jedné z nejtragičtějších nehod v historii sportu, při které po pádu letadla zahynul kompletní tým Lokomotivu včetně českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, vzpominky na kamarády nebolí míň.

"Je to špatný pocit. Všude se vám to vybavuje. Už od přistání to máme v hlavě," říká obránce a kamarád tří zesnulých českých hokejistů Ondřej Němec.

Lev navštívil místo neštěstí

Lev tragédií žije na každém rohu města, kde visí fotky zesnulých hokejistů, a znát to je také na náladě v týmu.

Do Jaroslavle se nikomu nechtělo. Kompletní výprava ale včera dopoledne po příletu zamířila také k památníku obětí na místo neštěstí.

Každý z nich, včetně bratra jednoho ze zesnulých hráčů Karla Rachůnka, na místo položil bílou růži.

Hossa: Hrát tady je hrozné

"Jsem rád, že jsme na to místo mohli jít, položit tam květinu a věnovat minutu těm, kteří tu nehodu nepřežili. Všichni jsme tam měli kamarády a spoluhráče. Byli tam manželé a tátové od rodin," řekl Němec.

„Hráli jsme tady už před mistrovstvím světa dva přípravné zápasy se slovenským národním tým a bylo to hrozné. Není lehké na to zapomenout," smutnil slovenský útočník Marcel Hossa.

"Nedá se nic dělat. Musíme to alespoň v pátek večer přenést přes hlavu a soustředit se na hokej," ví Slovák.

Lva čeká zápas s obnoveným týmem Lokomotivu dnes v 16:00. Aktuálně.cz bude utkání sledovat v podrobné online reportáži.

reklama