Nejužitečnějším hráčem play off KHL je útočník Mozjakin

FOTO Vrchol KHL: Smutné lví oči a šťastná Magnitka
"Hráli jsme krásný hokej, pobláznili jsme celé Česko a já jsem hrdý na to, že jsem v tomhle týmu mohl být," řekl i přes finálovou porážku Ondřej Němec.
Po zápase došlo i na tradiční zdravici obou týmů.
V dresu Magnitogorsku slavil také český útočník Jan Kovář (43), který si cosi šeptá s Martin Ševcem.
Ještě dlouho se hráči Lva vzpamatovávali ze smutku z prohry,...
30. 4. 2014 22:57
Útočník Sergej Mozjakin, jenž z pozice kapitána dovedl hokejisty Metallurgu Magnitogorsk k zisku Gagarinova poháru, byl zvolen nejužitečnějším hráčem play off Kontinentální ligy.

Magnitogorsk - Útočník Sergej Mozjakin, jenž z pozice kapitána dovedl hokejisty Metallurgu Magnitogorsk k zisku Gagarinova poháru, byl zvolen nejužitečnějším hráčem play off Kontinentální ligy. Třiatřicetiletý Mozjakin kraloval kanadskému bodování celé sezony, nejlepší byl rovněž v základní části.

"Ukazoval neskutečný hokej v průběhu celé sezony," okomentoval kouč Magnitogorsku Mike Keenan pro server rsport.ru Mozjakinových 73 bodů (34+39) za 54 utkání základní části. "Titul nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů si plně zaslouží," prohlásil Keenan.

Spoluhráč českého útočníka Jana Kováře z útočné formace stihl během 21 vystoupení v play off nasbírat 33 bodů za 13 branek a 20 asistencí. V bodech a nahrávkách stanovil nová maxima soutěže. Byl nejlepším střelcem i nahrávačem.

A byl to právě Mozjakin, kdo dal dnes vítězný gól rozhodujícího sedmého finále proti Lvu Praha. Během finálových bitev s Pražany si připsal šest gólů a osm přihrávek.

"Už hraju v KHL pět let a mohu říci, že za tu dobu tady nikdo nedominoval tak jako Mozjakin v této sezoně," řekl uznale kapitán Pražanů Jiří Novotný na dresu hráče, jehož překvapivě opomenuli stavitelé sborné pro olympijský turnaj v Soči.