Nekonečný zápas! Chicago urvalo výhru ve třetím prodloužení

20. 5. 2015 8:18
Druhé utkání finále Západní konference NHL rozhodl až v čase 116:12 Marcus Krüger, Chicago díky němu srovnalo stav série na 1:1.
Radost hokejistů Chicaga.
Radost hokejistů Chicaga. | Foto: Reuters

Praha - Chicago slaví ve finále Západní konference NHL velkou výhru. Blackhawks sérii s Anaheimem srovnali na 1:1 poté, co dnes v noci vyhráli doslova maratonský zápas. Druhé utkání série rozhodl až ve třetím prodloužení v čase 116:12 Marcus Krüger.

Ten se prosadil velice šťastnou tečí, kterou umístil nahození Seabrooka za nešťastného gólmana Andersena a ukončil tak dvacátý nejdelší zápas celé NHL.

V utkání dominovali především brankáři, Crawford dotáhl Chicago k výhře 54 úspěšnými zákroky. Dlouhý zápas má v nohách také český hokejista Jiří Sekáč, který naskočil do čtvrté formace Anaheimu a na ledě strávil přes sedmnáct minut. Do statistik zápasu si ale připsal pouze dvě střely, další útočník Tomáš Fleischmann v sestavě chyběl.

Utkání začalo ve 3 hodiny v noci a skončilo až krátce po osmé ranní českého času. I proto, že rozhodčí už ve druhém prodloužení zmrazil radost hostů poté, co neuznal branku Andrew Shawa, který puk dostal za brankovu čáru fotbalovou hlavičkou. Na akci se můžete podívat v přiloženém videu.

Chicago, které v úvodním duelu podlehlo 1:4, vedlo už v sedmé minutě 2:0 po trefách Andrewa Shawa a Mariána Hossy. V polovině úvodní části snížil Andrew Cogliano a ve 38. minutě vyrovnal Perry.

Chicago, které patří mezi šestici zakládajících členů NHL, odehrálo nejdelší zápas v klubové historii. Anaheim sehrál ještě delší duel v roce 2003, kdy v čase 140:48 rozhodl o výhře Ducks v úvodním utkání semifinálové série Západní konference v Dallasu český útočník Petr Sýkora.

Semifinále play off NHL:

Východní konference - 2. zápas:

Anaheim - Chicago 2:3 ve třetím prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:0, 0:1)

Branky: 10. Cogliano, 18. Perry - 3. Shaw, 7. Marián Hossa, 117. Krüger. Střely na branku: 62:56. Diváci: 17.234. Hvězdy zápasu: 1. Krüger, 2. Crawford (oba Chicago), 3. Andersen (Anaheim). Stav série: 1:1.