reklama

Němci chystají unikát. Na MS budou hrát pro 75 000 lidí

Na stadionu fotbalového Schalke 04 se odehraje při světovém šampionátu v roce 2010 velkolepé hokejové představení. Na stadionu fotbalového Schalke 04 se odehraje při světovém šampionátu v roce 2010 velkolepé hokejové představení. autor: Reuters
Úvodní zápas MS v hokeji se odehraje na hřišti Schalke

Gelsenkirchen - Naprosto unikátní plán v pátek odhalili němečtí organizátoři světového šampionátu v ledním hokeji v roce 2010. Zahajovací zápas totiž sehraje německá reprezentace v supermoderní aréně fotbalového Schalke 04!

Veltins-Arena, která již hostila třeba závody Světového poháru v biatlonu či motokros, bude mít pro potřeby hokejového zápasu rozšířenou kapacitu na neuvěřitelných 75 976 diváků.

"Na úvodní zápas MS v roce 2001 jsme museli odmítnout naprostou většinu z více než 80 000 žádostí o lístky. Veltins-Arena se svým unikátním technologickým řešením nabízí možnost tento obrovský zájem fanoušků uspokojit," prohlásil na tiskové konferenci prezident organizačního výboru Uwe Harnos.

Čtěte více: MS dvacítek v Kanadě trhalo rekordy a vydělalo miliardu

Němci tak chtějí překonat světový rekord v návštěvě na jednom hokejovém utkání a zapsat se do Guinnessovy knihy rekordů.

Dosud je nejvyšším zaznamenaným (navíc nikoliv oficiálně rekordním) počtem fanoušků číslo 74 555.

Tolik lidí přišlo na zápas americké univerzitní soutěže mezi týmy Michigan State Spartans a Wolveriny z Univerzity v Michiganu, který se odehrál na stadionu pro americký fotbal v Lansingu v roce 2001.

Česko - Itálie: čeští fanoušci Budou vlát při světovém rekordu v Gelsenkirchenu české vlajky? Foto: Reuters

Na zápas NHL pod širým nebem, které se staly v poslední době v USA tradicí, zatím dorazilo nejvíce 71 217 diváků.

Šanci podílet se na rekordu mají i Češi

Co se týče světových šampionátů, je situace jasná. Zde vládnou statistikám tři zápasy, které se odehrály pod širým nebem v roce 1957 na moskevském stadionu v Lužnikách a každý vidělo zhruba padesát tisíc fanoušků.

Na čtvrté místo se pak zařadil finálový zápas letošního MS dvacítek v Ottawě, který navštívilo 20 380 lidí.

Německo teď má velkou šanci všechny tyto zápisy překonat a s velikou pravděpodobností i překoná. Úvodní utkání se odehraje 7. května 2010 a soupeř německého výběru vzejde z velké pětky Kanada, Rusko, Švédsko, Finsko a Česká republika.

Takový zážitek si z hokejových fanoušků nechá utéct málokdo a dá se předpokládat, že v chrámu fotbalového Schalke 04 bude při hokejové premiéře vyprodáno.

reklama