Němci si na úvod české skupiny poradili s Itálií

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
4. 5. 2012 14:30
Němečtí hokejisté zvládli úvodní zápas "české" skupiny B na mistrovství světa, když největšího outsidera skupiny Itálii porazili ve stockholmské Globen Areně 3:0.
Italský brankář Daniel Bellissimo předvedl výborný výkon, když zlikvidoval 43 střel. Na tři však nestačil | Foto: Reuters

Stockholm - Němečtí hokejisté zvládli úvodní zápas "české" skupiny B na mistrovství světa, když největšího outsidera skupiny Itálii porazili ve stockholmské Globen Areně 3:0.

A to ještě mohl být brankový rozdíl daleko vyšší, proti však byl italský brankář Daniel Bellissimo, které zneškodnil 43 střel soupeře.

Nestačil jen v 17. minutě na bombu Christopha Schuberta z levého kruhu, tři minuty po přestávce jej z brankoviště po pohledné akci Němců překonal Patrick Reimer a ve 46. minutě jej bombou od modré překonal v přesilovce Christopher Fisher.

Hokejisté USA zahájili šampionát výhrou nad Francií
Šatan, Chára a spol. na úvod čelí silné Kanadě
Sázkovky: Češi na MS medaili nezískají. Vyhraje Kanada
Dánové dnes vyzvou Čechy. Naposledy dostali šest branek

Druhý zápas na šampionátu čeká oba týmy v neděli. Němci se utkají s Lotyšskem, Italové pak změří síly s Dány.

Výsledek:

Skupina B (Stockholm):

Německo - Itálie 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Schubert (Ullmann), 23. Reimer (Ullmann, Gogulla), 46. Fischer (Gogulla, Ullmann). Rozhodčí: Kurmann (Švýc.), Patafie (USA) - Dehaen (Fr.), Dussureault (Kan.). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1033.

Německo: Endras - Ondruschka, Fischer, Reul, N. Goc, Schubert, Lavallée, Krueger - Tripp, Hospelt, Rankel - Greilinger, M. Goc, Schütz - Reimer, Ullmann, Gogulla - Kaufmann, Barta, Furchner - Kink. Trenér: Kölliker.

Itálie: Bellissimo - Helfer, Borgatello, De Marchi, Plastino, Johnson, Larkin, Marchetti - Insam, Scandella, Egger - Iannone, Rocco, Sirianni - Edwardson, Fontanive, Ansoldi - Iori, Felcetti, De Toni - Bernard. Trenér: Cornacchia.