reklama

Němec: Budeme rádi, až z Ukrajiny vypadneme

Ondřej Němec neskrývá, že měl před cestou na Ukrajinu obavy. Pohled z autobusu při cestě městem na hotel ho trošku uklidnil. Ondřej Němec neskrývá, že měl před cestou na Ukrajinu obavy. Pohled z autobusu při cestě městem na hotel ho trošku uklidnil. autor: Eduard Erben
Přímo z Doněcku: Lev Praha dorazil na Ukrajinu, kde může večer ukončit sérii s Donbassem. Ondřej Němec doufá, že se nikomu nic nestane, a těší se, až odtud večer tým rychle odletí do Prahy.

Doněck (od našeho zpravodaje) - Přesně v pravé poledne českého času přistál speciál Lva Praha na liduprázdném letišti v Doněcku. Dnešní zápas play off KHL s Donbassem se odehraje na Ukrajině a obránce Ondřej Němec bezprostředně po příletu přiznal, že obavy o bezpečnost v hlavách hráčů jsou.

Při pohledu z okna autobusu se sice zdálo, že je ve městě ležícím jen padesát kilometrů od ruských hranic klid. Že ale situace tak jistá není, potvrdil policejní koridor, který autobus hokejistů s majáčky doprovázel z letiště až na hotel.

"Všechno proběhlo tak, jak mělo. Policajti byli před námi i za námi. Když jsme se dívali z okna, vypadalo to, že je tady všechno v pořádku, ale stejně budeme rádi, až odsud vypadneme," řekl Němec.

Lev Praha vede v sérii 3:2 na zápasy a případné večerní vítězství nad Donbassem ho posune do finále Západní konference KHL.

Když jste se včera dozvěděli o tom, že nebudete hrát v Bratislavě, ale poletíte na Ukrajinu, měli jste a máte ještě stále obavy o bezpečnost?
Já je mám určitě. Mám rodinu, dvě děti a jsme tady padesát kilometrů od ruských hranic. Všichni víme, co se stalo na Krymu, čteme noviny, koukáme na zprávy. Obava tady je, ale když nám zaručili bezpečnost, tak doufám, že dneska vyhrajeme, poletíme odsud a vše bude v pořádku.

V čem byl pro vás největší problém, když jste se o cestě na Ukrajinu dozvěděli?
Všichni víme, jaká je na Ukrajině situace, a nebyl to moc příjemný pocit. Liga takhle rozhodla a já teď nechápu, proč jsme museli hrát dva zápasy v Bratislavě a co se tady za tu dobu změnilo, že tady najednou hrát můžeme. Tohle je KHL.

Bavili jste se včera s týmem o tom, co vás tady čeká?
Měli jsme o tom speciální mítink. Byla nám prostě nastíněna situace, do které jsme se dostali. Kdybychom sem neletěli, ztratili bychom zápas a možná i celou sérii. Žádná jiná varianta nebyla.

Dostali jste nějaké speciální instrukce?
Ne. Hlavně je dobře, že jsme tady přiletěli až na zápas. V podstatě se tady po obědě na dvě hodinky vyspíme na hotelu, odjedeme na zápas a pak rychle pryč odsud.

Co jste říkali na policejní doprovod, který vás doprovázel z letiště až na hotel?
Bezpečnost byla slíbená a všechno proběhlo tak, jak mělo. Policajti byli před námi i za námi. Když jsme se dívali z okna, vypadalo to, že je tady všechno v pořádku, ale stejně budeme rádi, až odsud vypadneme.

V Doněcku hrají i Češi Jan Kolář, Lukáš Kašpar nebo Václav Nedorost, které znáte i z reprezentace. Ptali jste se před odletem na situaci i jich?
Kluci se s nimi bavili, Honza Kolář nás ubezpečil, že tady měl celý týden samotnou přítelkyni a nebyl problém. To nás trošku uklidnilo a já fakt doufám, že když už takhle KHL rozhodla, tak si je jistá, že se nic nemůže stát.

V Bratislavě na vás fanoušci pískali, je pro vás alespoň dobře, že by tady atmosféra vůči vám mohla být přátelštější?
Tady bude publikum férovější. Budou fandit svému týmu a nebudou nás urážet tak jako v Bratislavě. Jim to bude asi jedno, protože se i v Bratislavě cítili jako doma, ale nás to trošku mrzí. Dnes mělo přijet několik našich fanoušků, nechci přehánět, ale tisíc lidí z Čech klidně přijet mohlo. Je to ale právo KHL, je to právo Doněcku. Budou hrát šestý zápas prostě doma.

A vy jste museli během čtyřiadvaceti hodin úplně změnit plány. Do Doněcku jste letěli v den zápasu, nemůže náročný a hlavně nečekaný přesun ovlivnit váš výkon?
Já myslím, že se to neprojeví. Včera jsme trénovali, dali si večeři a dobře se vyspali. V letadle jsme byli dvě hodiny, to není nic dlouhého. My, co jsme hráli v Čechách, jsme zažili o hodně náročnější přesuny. Z Varů do Vítkovic jsme jezdili sedm hodin, cesta do Doněcku nebyla oproti tomu nic strašného. Takže doufám, že zvítězíme a při cestě zpátky do Prahy to večer trošku oslavíme.

reklama