reklama

Není výhra jako výhra. Češi potřebují večer nutně tři body

Těžké počty postupové matematiky. Výhra za dva body nestačí k postupu, zisk tří naopak může znamenat i druhé místo ve skupině. Těžké počty postupové matematiky. Výhra za dva body nestačí k postupu, zisk tří naopak může znamenat i druhé místo ve skupině. autor: ČTK
Zvláštní postupová matematika: Výhra s Ruskem za dva body nestačí k postupu, tři body však mohou znamenat i druhé místo ve skupině a čtvrtfinále s hratelnými Slováky.

Toronto - Sotva mladí hokejisté odvrátili ostudu s Dánskem, už mají zase nůž na krku. Dvacítku dnes ve 23:00 čeká v Torontu klíčový zápas mistrovství světa. V zamotané skupině B musí Češi bezpodmínečně porazit Rusko, aby postoupili do čtvrtfinále a vyhnuli se ponižujícím bojům o záchranu.

Je to ten ze všeho nejtěžší, zároveň však i velice shovívavý postupový scénář, který navzdory mizerným dosavadním výkonům stále dává Čechům naději na dobré umístění.

Po nočním vítězství Dánska nad Švýcarskem sice Češi spadli na poslední místo, případné vítězství nad Ruskem je však může katapultovat za určitých okolností i na druhou příčku a zajistit jim čtvrtfinále s hratelnými Slováky.

Tabulka skupiny B teď vypadá následovně:

1. Švédsko 4 4 0 0 0 18:6 12
2. Rusko 3 1 1 0 1 12:5 5
3. Dánsko 4 0 1 2 1 10:15 4
4. Švýcarsko 4 1 0 1 2 9:18 4
5. ČR 3 0 1 0 2 8:13 2

To jsou však příliš předčasné spekulace, vraťme se proto zpátky na zem a do reality. Ta je v tuto chvíli pro juniory drsná. Češi totiž potřebují porazit Rusko, a to v základní hrací době. Porazit sbornou v prodloužení či nájezdech v tuto chvíli nic neřeší. Češi by se sice bodově dotáhli na Švýcary i Dány, ale ve vzájemné minitabulce by měli nejhorší bilanci.

I proto, že Švýcaři se Švédskem dnes večer po prohře 1:5 nezískali ani bod, Čechy zachrání jen výhra za tři body. To však zároveň znamená, že v nevídaně vyrovnané a zamotané skupině nakonec obsadí druhé místo a ve čtvrtfinále vyzvou v Torontu Slováky.

reklama