Skvělý Francouz vychytal nulu. Vidět byl také Nestrašil, jeho gól ale k bodům nevedl

25. 12. 2017 17:00
Branka Andreje Nestrašila nestačila jeho Nižněkamsku k tomu, aby uspěl na ledě Novosibirsku, kde utrpěl debakl 2:6. Brankář Pavel Francouz naopak zvítězil - díky 42 zásahům vynuloval střelce Minsku a výrazně pomohl svému Čeljabinsku k výhře 2:0.
Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala Cup
Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala Cup | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Brankář Pavel Francouz se díky 42 zásahům stal hrdinou zápasu Kontinentální ligy, v němž hokejisté Čeljabinsku na domácím ledě zvítězili 2:0 nad Dinamem Minsk. Český reprezentant udržel čisté konto potřetí v sezoně. Francouz pomohl Traktoru k druhé výhře za sebou, v minulém utkání mu hráči Podolsku dali jen jeden gól.

Andrej Nestrašil vstřelil v Kontinentální hokejové lize devátý gól v sezoně, ale s Nižněkamskem prohrál v Novosibirsku vysoko 2:6. Český útočník má na kontě 28 bodů, z krajanů je v soutěži lepší jen další bývalý hráč NHL Jiří Sekáč z Kazaně.

Nestrašil skóroval v 19. minutě, kdy zblízka dorazil do sítě Sextonovu střelu a snížil na 1:2. Bodoval ve třetím utkání KHL za sebou. Brankáře Alexeje Krasikova, který dostal přednost před Alexanderem Salákem, pak ale hosté překonali už jen jednou a po třech vítězstvích neuspěli.

V čele Východní konference se tak udržela Kazaň, třebaže podlehla 3:5 v Omsku. Domácímu Avangardu, který otočil skóre třemi zásahy v závěrečné třetině, vychytal výhru Dominik Furch. Český reprezentační brankář zastavil 24 střel.

Vojtěch Polák druhým gólem v sezoně pojistil vítězství Chanty-Mansijsku 2:0 nad Soči. Český útočník v 53. minutě tečoval před brankářem hostů střelu Maxima Pestuška, Jugra však i po výhře zůstala nejslabším celkem ligy.