Nestrašil překonal v prodloužení Furcha a zajistil v KHL Nižněkamsku dva body

29. 12. 2017 20:04
Andrej Nestrašil rozhodl desátým gólem v sezoně KHL o vítězství hokejistů Nižněkamsku 3:2 v prodloužení na ledě Omsku.
Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český útočník překonal krajana Dominika Furcha po 32 sekundách nastaveného času, kdy zblízka poslal do sítě vyraženou bekhendovou střelu Američana Dana Sextona. Furch předtím hostům zneškodnil 35 střeleckých pokusů, Avangard přesto z posledních pěti zápasů počtvrté prohrál.

Nestrašil má na kontě 29 bodů stejně jako Lukáš Radil ze Spartaku Moskva. Lépe je na tom z českých hráčů v produktivitě jen v současné době zraněný Jiří Sekáč z Kazaně (33).

Kazaň bez Sekáče prohrála 1:4 v Novosibirsku a přišla o první místo v tabulce Východní konference. V čele ji vystřídal Jekatěrinburg po domácí výhře 4:3 nad moskevským Dynamem. Brankář Jakub Kovář pomohl Avtomobilistu ke čtvrtému vítězství za sebou 27 zásahy.

Ligový lídr z Petrohradu podruhé za sebou prohrál. V Minsku dostal v druhé třetině tři góly v rozmezí pouhých 58 sekund, čtvrtý zásah domácí krátce nato přidali v oslabení a nakonec zvítězili 6:3.

Kontinentální hokejová liga:

Vladivostok - Kunlun Red Star 0:2, Novosibirsk - Kazaň 4:1, Omsk - Nižněkamsk 2:3 v prodl. (za hosty Nestrašil 1+0), Barys Astana - HK Soči 2:3, Chanty-Mansijsk - Ufa 3:4 v prodl., Jekatěrinburg - Dynamo Moskva 4:3, Lada Togliatti - CSKA Moskva 1:2, Čerepovec - Nižnij Novgorod 3:2, Dinamo Minsk - Petrohrad 6:3.