reklama

Nestrašil se z Caroliny přesouvá do KHL, bude hrát za Nižněkamsk

Andrej Nestrašil vyměnil dres Caroliny za Nižněkamsk v KHL.. Andrej Nestrašil vyměnil dres Caroliny za Nižněkamsk v KHL.. autor: Reuters
Odchovanec pražské Slavie Nestrašil působil v zámoří od sezony 2008/09, kdy vstoupil do juniorské QMJHL.

Nižněkamsk  - Český hokejový útočník Andrej Nestrašil opouští NHL, kde hrál naposledy za Carolinu, a v kariéře bude pokračovat v dresu Nižněkamsku v Kontinentální lize. S vedením Něftěchimiku se podle ruského serveru championat.com domluvil na ročním kontraktu. Spolupráce obou stran však ještě není definitivně potvrzena.

Hanzl si v Paříži řekl o zahraniční angažmá. Z Litvínova se stěhuje do Nižněkamsku Hanzl si v Paříži řekl o zahraniční angažmá. Z Litvínova se stěhuje do Nižněkamsku Čtěte zde

Ruský klub, kam koncem května zamířil další český forvard Robin Hanzl z Litvínova, příchod šestadvacetiletého pražského rodáka zatím oficiálně neoznámil. "Andrejovo angažmá v KHL řešíme. Dohodě jsme blízko, ale ještě k ní nedošlo, nic tedy nelze blíž komentovat," uvedl pro server hokej.cz Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services.

Kontroverzní kouč Nižněkamsku Andrej Nazarov už má ale zcela jasno. "Nestrašil už se k nám připojil. Moc jsem o to stál, aby ho Něftěchimik získal," prohlásil Nazarov pro ruský deník Sport-Express. "Jde o všestranného útočníka, jenž může hrát na pozici centra i na křídle. I proto jsem ho chtěl. Jako hokejista se mi velmi zamlouvá. Je v zajímavém věku, má zkušenosti a přitom se může ještě zlepšovat," doplnil Nazarov.

Odchovanec pražské Slavie Nestrašil působil v zámoří od sezony 2008/09, kdy vstoupil do juniorské QMJHL. Před osmi lety ho draftoval do NHL Detroit, ale debutu ve slavné lize se dočkal až v ročníku 2014/15, kdy také putoval do Caroliny. Za Hurricanes odehrál v minulé sezoně 19 zápasů a připsal si pět bodů za gól a čtyři nahrávky. Celkem má v základní části NHL na kontě 128 odehraných duelů a 48 bodů (17+31).

reklama