Nestrašilův gól rozhodl v Kontinentální lize o výhře Nižněkamsku

6. 12. 2017 20:19
Reprezentační útočník Andrej Nestrašil z Nižněkamsku byl v utkání Kontinentální ligy s Dinamem Minsk autorem vítězné branky. Šestadvacetiletý český hokejista, jenž má na kontě více než stovku odehraných zápasů v NHL, využil v 23. minutě přesilovku a dal osmý gól v sezoně. Něftěchimik doma vyhrál nad běloruským celkem 4:1.
Andrej Nestrašil
Andrej Nestrašil | Foto: Reuters

MoskvaNestrašil bodoval v pátém z posledních šesti zápasů, naprázdno vyšel jen při prohře se suverénním ligovým lídrem z Petrohradu. S 24 body je třetím nejproduktivnějším Čechem v KHL, lépe jsou na tom pouze Jiří Sekáč z Kazaně a Lukáš Radil ze Spartaku Moskva.

Sekáč se na domácím ledě proti Petrohradu neprosadil. Kazaň sice ve druhé třetině dotáhla dvoubrankovou ztrátu, ale v prodloužení rozhodl zápas vedoucích celků konferencí švédský zadák Patrik Hersley. SKA zvítězil podeváté v řadě a v čele ligy má dvacetibodový náskok.

Obránce Jakub Nakládal se podílel asistencí na výhře Jaroslavle 2:1 v prodloužení v Soči. Hosté tam dlouho prohrávali, ale v 57. minutě po Nakládalově přihrávce vyrovnal v přesilovce Petri Kontiola a v nastaveném čase sebral soupeři další bod Andrej Loktionov.

Výsledky KHL:

Kazaň - Petrohrad 2:3 v prodl., Nižněkamsk - Dinamo Minsk 4:1 (za domácí Nestrašil 1+0), HK Soči - Jaroslavl 1:2 v prodl. (za hosty Nakládal 0+1).