Neudržitelný Růžička. Góly číslo 17, 18 a 19 sestřelil Vary

23. 10. 2012 19:52
V rámci 15. kolo Tipsport extraligy se zaskvěl druhým hattrickem v sezóně třinecký ostrostřelec Martin Růžička.
Martin Růžička je letos v neuvěřitelné formě.
Martin Růžička je letos v neuvěřitelné formě. | Foto: hcocelari.cz

Praha - Nejen šlágrem kola Kladno - Kometa, který vyhráli ve vyprodané O2 Aréně hosté 4:2 (reportáž zde, on-line zde) žije hokejový fanoušek v 15. kole nejvyšší domácí soutěže. Ta totiž zavítala v úterý i na dalších pět stadionů.

Třinečtí rozcupovali Karlovy Vary

Na tom třineckém dokázali domácí Oceláři rozstřílet Karlovy Vary 7:3 především zásluhou tříbrankové gólové smršti po polovině zápasu a také díky svému hvězdném kanonýrovi.

Martin Růžička totiž nasázel Západočechům tři góly, připsal si na své konto druhý hattrick v sezóně a celkem už nastřádal 19 branek! A to navíc neproměnil v závěru zápasu trestné střílení.

Třinec svým dnešním triumfem potvrdil pozici nejofenzivnějšího týmu soutěže, v patnácti kolech nastříleli šampióni extraligy z roku 2011 již 56 branek.

Souboj nováčka s mistrem pro šampióny

Zajímavé utkání se hrálo také v Chomutově, kde už v šesté minutě vyhnali domácí z branky pro změnu pardubického brankáře jménem Martin Růžička.

Jenže v dresu Východočechů zaveleli ve 13. minutě k obratu zámořští kouzelníci Hemský s Krejčím, které následně napodobili i ostatní spoluhráči a obhájci titulu tak na ledě nováčka zvítězili nakonec 5:2.

Plzeň ztratila se Slavií vedení 2:0

Lídr letošního ročníku extraligy - Plzeň - doma nestačil na Slavii, přitom "Škodovka" vedla ještě v 54. minutě 2:0 po gólech Havlíčka a Vlasáka v přesilovce.

Jenže v závěru snížil Kempný, o minutu později vyrovnal jeho parťák z lajny Hertl a obrat dokonal v samostatných nájezdech ex-kladenský šikula Kalla.

Zlín padl v derby s Vítkovicemi až v nájezdech

Stejný výsledek, jen s opačným průběhem se zrodil ve Zlíně v moravském derby s Vítkovicemi. Hosté totiž rychle vedli 2:0, když se trefili ve třetí minutě Huna a v šestnácté Svačina.

Domácí ale ve druhé a třetí třetině náskok soupeře vymazali a duel dospěl do prodloužení a následně i do samostatných nájezdů. V nich zajistil bod navíc pro Vítkovice Šedivý.

Sparta porazila Liberec také podruhé v sezóně

V duelu dvou nejhorších týmů soutěže pak v posledním utkání úterního programu porazila pražská Sparta rivala z Liberce. Domácí tak zaznamenali čtvrtou výhru v sezóně, z toho druhou právě proti Bílým Tygrům.

Pod výhru Holešovických, kterou stáhli bodový rozdíl mezi oběma celky na tři body, se podepsal 300. brankou v extralize domácí kanonýr Petr Ton.

15. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (1:0, 4:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Orsava (Adamský, Peterek), 24. Rákos (Orsava), 31. M. Růžička (Zíb), 32. Polanský (D. Květoň), 33. Varaďa (Bonk), 46. M. Růžička (Bonk, Zíb), 60. M. Růžička (Varaďa, Hrabal) - 34. Pohl (MacDonald, D. Kohn), 37. D. Nosek (Pohl), 38. Zaťovič (Pech, MacDonald). Rozhodčí: Hradil, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:2. Diváci: 3269.

Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Roth, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Klimenta. Trenéři: Turek a Janků.

Karlovy Vary: Mensator (32. Závorka) - MacDonald, Gulaši, D. Nosek, Gřegořek, Gründling, D. Kohn, Kloz - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, J. Heřman, Vachovec. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.

Piráti Chomutov - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:5 (2:2, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. D. Hruška (Zálešák), 6. Hromas (Kraft, Bartejs) - 13. Hemský (Krejčí), 15. T. Zohorna, 47. Bartek, 50. Brendl (T. Zohorna), 55. Somík (Vašíček). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4315.

Chomutov: Řehoř - Jurčina, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Lučka - Michael Frolík, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Zálešák, Hrabák - Lušňák, Sikora, Hromas - Jíra, Gajovský, Důras. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.

Pardubice: Růžička (6. Salfický) - Benák, Kolář, Vašíček, Kindl, Píša, Ďaloga, V. Kočí - Hemský, Krejčí, Kousal - Brendl, T. Zohorna, Buchtele - Bartek, Beech, Somík - Šagát, Semorád, T. Nosek. Trenéři: Hynek a Lubina.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 32. Havlíček, 39. Vlasák (Gulaš, Martin Straka) - 54. Kempný (Hertl, Pospíšil), 55. Hertl (V. Růžička ml.), rozhodující sam. nájezd Kalla. Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:6, navíc Kempný (Slavia) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5032.

Plzeň: Rask (21. Mazanec) - Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, J. Jeřábek, St. Pierre, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Balej, Jan Kovář, Pletka - Dvořák, Havlíček, M. Heřman (11. Schleiss) - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Hertl, Alinč, V. Sobotka - Stránský, Kalla, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Žejdl, Tomica - od 23. navíc Pospíšil. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 2:3 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 29. Kubiš (Holík, Linhart), 42. Čajánek (Ondráček, Matějíček) - 3. Huna (Štencel), 16. Svačina (Sloboda), rozhodující sam.nájezd Šedivý. Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:1. Diváci: 3477.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan - Honejsek, Leška, Köhler - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Melenovský, F. Čech - Kubiš, Holík, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Vítkovice: Málek - Malík, Voráček, Štencel, Rehák, Sloboda, Barinka - Šedivý, Strapáč, Szturc - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Kucsera, Walker, M. Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. Broš (Sičák, I. Rachůnek), 26. Tenkrát (Vallin, Hovorka), 60. Ton (Broš) - 13. Bulíř (Havíř, P. Nedvěd). Rozhodčí: Hrubý, Šindler - Bádal, J. Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 4220.

Sparta Praha: Schwarz - Krstev, Mojžíš, Gawryletz, Sičák, Philipp, P. Hořava, Vallin, D. Kočí - Ton, Broš, I. Rachůnek - Pacovský, J. Hlinka, T. Rachůnek - Hovorka, Foster, Tenkrát - Bahenský, Přibyl, Forman. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.

Liberec: Pavelec - Čutta, Šmíd, Derner, Havíř, D. Kajínek, Výtisk, Čakajík - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, T. Urban, Filippi - Steward, Roman Vlach, Simmonds - Bárta, Galamboš, Špaček - Kica. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.

1. HC Škoda Plzeň 15 8 3 2 2 49:35 32
2. HC Kometa Brno 13 8 2 2 1 45:30 30
3. HC Oceláři Třinec 15 8 2 0 5 56:39 28
4. Rytíři Kladno 15 8 0 2 5 42:33 26
5. HC Slavia Praha 15 7 1 2 5 41:35 25
6. HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 16 7 1 2 6 49:47 25