reklama

Neuvirth míří do Sparty, Jihočechy posílí Ference a Martínek

Michal Neuvirth. Michal Neuvirth. autor: Reuters
Český brankář Washingtonu Capitals je jediným hráčem z NHL, na kterého Holešovičtí mají práva. Do Českých Budějovic pak míří Andrew Ference a Radek Martínek.

Praha - Hokejová Sparta by při výluce NHL mohla získat první velkou posilu ze zámoří.

K úspěšnému konci se totiž chýlí jednání s brankářem Washingtonu Capitals Michalem Neuvirthem.

Naopak do Kazaně nezamíří oproti původním spekulacím ofenzivní eso Detroitu Pavel Dacjuk, protože Ak Bars nechce do kádru krátkodobě při výluce NHL zasahovat.

"Jednání s Michalem se blíží dohodě. Když to dobře půjde, koncem týdne by se mohl zapojit do tréninku," prohlásil pro web Sparty sportovní manažer Patrik Martinec.

Čtyřiadvacetiletý brankář Capitals je jediným hokejistou z NHL, na kterého má Sparta práva.

Kromě něj by do Holešovic mohl zamířit i Patrik Eliáš, ten ovšem chce začít hrát nejdříve na konci října. "Kontakt mezi Patrikem a Spartou v posledních dnech proběhl, ale v tuhle chvíli není nic, co by nasvědčovalo tomu, že by měl za Spartu v nejbližší době nastoupit," uvedl Martinec.

Budějovice hlásí posily defenzivy

Definitivní jsou dvě posily Českých Budějovic, jejichž obranné řady vyztuží Radek Martínek, který je po skončení smlouvy s Columbusem volným hráčem, a kanadský zadák Andrew Ference z Bostonu. Klub jejich příchod potvrdil v tiskové zprávě.

"V současné době jsme s nimi domluvení. Radek Martínek do Českých Budějovic dorazí koncem tohoto týdne, Andrew Ference pak začátkem října," uvedl předseda představenstva a generální manažer Mountfieldu Zdeněk Blažek.

Třiatřicetiletý Martínek v uplynulé sezoně odehrál za Columbus kvůli otřesu mozku jen sedm zápasů. Dvojnásobný mistr světa předtím působil v NHL výhradně v dresu New Yorku Islanders a v zámořské soutěži má na kontě celkem 460 utkání a 104 bodů za 22 branek a 82 asistencí. V Českých Budějovicích hrál naposledy při výluce NHL v sezoně 2004/05.

V té pomáhal Jihočechům k návratu do extraligy Ference, jehož tehdy zlákal z Calgary Roman Turek, současný trenér brankářů v Mountfieldu. Třiatřicetiletý zadák slavil v roce 2011 v dresu Bostonu i po boku Čechů Tomáše Kaberleho a Davida Krejčího zisk Stanleyova poháru. Na kontě má v NHL 712 zápasů a 180 bodů za 33 branek a 147 přihrávek, ve 106 duelech play off přidal osm tref a 28 asistencí.

reklama