Neuvirth je v play off, kvůli zranění ale nedochytal

6. 4. 2012 7:20
Pittsburgh - NY Rangers 5:2, Philadelphia - Buffalo 2:1

Washington - Hokejisté Floridy, Washingtonu, Los Angeles, Phoenixu a San Jose obsadili díky výsledkům čtvrtečních zápasů posledních pět volných míst v play off zámořské NHL.

Capitals ve vzájemné bitvě udolali Pantery 4:2, ale radost měli po zápase hráči obou celků. Pronásledovatelé z Buffala totiž prohráli 1:2 ve Philadelphii a cesta do elitní osmičky ve Východní konferenci se jim definitivně zavřela. O vítězství Flyers rozhodl v 56. minutě Matt Read po přihrávce Jakuba Voráčka.

VIDEO Plekanec přispěl dvěma body k výhře Montrealu

K triumfu Washingtonu přispěl 13 zákroky i český brankář Michal Neuvirth. Ve 26. minutě za stavu 1:0 však musel střídat poté, co na něho v brankovišti spadl útočník soupeře Marco Sturm a Neuvirth si přivodil zranění v dolní části těla. Zápas tak dochytal Brian Holtby, který zaskakuje za rovněž zraněného Tomáše Vokouna.

Capitals si výhrou udrželi šanci na vítězství v Jihovýchodní divizi, které znamená výhodu domácího prostředí v prvním kole play off. V posledním zápase základní části však musí porazit New York Rangers a zároveň spoléhat na to, že Florida nezíská žádný bod proti Carolině.

Po čtvrtku je také definitivně jasné, že se Jágrova Philadelphie utká v prvním kole play off s Pittsburghem. A začínat se bude na ledě Penguins, kteří si výhrou 5:2 nad New Yorkem Rangers zajistili čtvrté místo v konferenci.

O zbývající trojici postupujících v Západní konferenci rozhodla porážka devátého Dallasu 0:2 na ledě Nashvillu.

Výsledky NHL:

Toronto - Tampa Bay 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
7. Connolly, 58. Gardiner, 65. Phaneuf - 6. St. Louis, 49. Stamkos..

NY Islanders - Winnipeg 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
9. a 29. Okposo, 52. z trest. střílení a 60. Grabner, 7. Moulson - 10. Enström, 18. Ladd, 48. Bogosian, 53. Byfuglien.

Philadelphia - Buffalo 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
47. Bourdon, 56. Read (Voráček) - 38. Leino.

Pittsburgh - NY Rangers 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
2. Kunitz, 9. Kennedy (Z. Michálek), 26. Park, 50. Malkin, 60. Letang - 5. Dubinsky, 58. Anisimov..

Washington - Florida 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
6. Beagle, 28. Ovečkin, 30. Laich (Hamrlík), 59. Sjomin - 36. Samuelsson, 41. Jovanovski. Michal Neuvirth odchytal za Washington 26 minut, z 13 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent.

Carolina - Montreal 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
31. Larose, rozh. nájezd E. Staal - 25. Geoffrion.

Detroit - New Jersey 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
27. Holmström (Hudler) - 11. Ponikarovskij, 52. Sýkora (Eliáš).

Nashville - Dallas 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)