Neuvirth pochytal 41 střel, Nestrašil bodoval počtvrté za sebou

12. 12. 2015 7:18
Michal Neuvirth se postavil do branky Philadelphie podruhé ve dvou dnech, ale ani jeho výborný výkon proti Dallasu na vítězství nestačil. Bodovali také Nestrašil s Voráčkem.
Michal Neuvirth sice dělal co mohl, ale na vítězství proti Dallasu to nakonec nestačilo. | Foto: ČTK

New York - Další skvělý výkon podal v NHL brankář Michal Neuvirth, ale porážce Philadelphie 1:3 v Dallasu nezabránil. Český gólman, který byl vyhlášen druhou hvězdou večera, pochytal 41 z 43 střel, třetí gól vstřelili domácí do prázdné branky při power play. Asistenci u jediného gólu Flyers si připsal Jakub Voráček.

Neuvirth dostal znovu přednost

Neuvirth odchytal druhý zápas ve dvou dnech. Ve čtvrtek se 35 zákroky zasloužil o výhru 4:2 v St. Louis, kterou Letci prodloužili vítěznou sérii na hřištích soupeřů na čtyři zápasy. A dlouho držel naděje na úspěch i v pátek na ledě favorizovaného Dallasu, nejlepšího týmu celé NHL.

Na první gól se čekalo až do poloviny zápasu a do vedení se navzdory jasné střelecké převaze Stars (celkově 44:20) dostali hosté, když se v přesilové hře prosadil dělovkou od modré čáry Shayne Gostisbehere. Jenže Dallas ještě do přestávky skóre otočil. Neuvirth poprvé kapituloval ve 35. minutě, kdy si nahození Mattiase Janmarka před branku nešťastně srazil bruslí do vlastní sítě útočník Wayne Simmonds. O tři a půl minuty později po závaru v brankovišti dotlačil puk za Neuvirthova záda Antoine Roussel.

Víc hokejisté Dallasu nepotřebovali, útok Philadelphie byl totiž ve třetí třetině bezzubý. Letci se zmohli na pouhých pět střel, nevyvedla se jim ani přesilová hra sedm minut před koncem, během níž nevystřelili ani jednou. V poslední minutě pak pečetil výhru domácích svým jubilejním dvacátým gólem v sezoně Jamie Benn a potvrdil pozici nejlepšího střelce celé ligy.

Nestrašil rozjel bodovou šňůru

Počtvrté za sebou bodoval český útočník Andrej Nestrašil, který přihrál na čtvrtý gól Caroliny při výhře 5:1 na ledě Anaheimu. Nestrašil tak vylepšil svou letošní bilanci na dva góly a sedm asistencí, když pět z nich zaznamenal v posledních čtyřech zápasech. Hattrickem se o triumf Hurricanes zasloužil Jeff Skinner.

NHL 2015/2016

Tabulky NHL 2015-16

Zdroj: Sport

NHL:

New Jersey - Detroit 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Branky: 43. Severson, 55. Kalinin, 65. Palmieri - 29. Nyquist, 37. Tatar. Střely na branku: 38:29. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri, 2. Kalinin (oba New Jersey), 3. Howard (Detroit).

Pittsburgh - Los Angeles 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 39. Fehr, 59. Malkin - 8. Pearson, 41. Muzzin, rozh. nájezd Gáborík. Střely na branku: 42:40. Diváci: 18.489. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Malkin (Pittsburgh).

Chicago - Winnipeg 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky: 5. Toews, 31. P. Kane. Střely na branku: 31:25. Diváci: 22.021. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Edmonton - NY Rangers 7:5 (3:1, 0:2, 4:2)

Branky: 7., 16. a 60. Korpikoski, 41. a 59. Hall, 17. Purcell, 43. Nurse - 29. a 47. Brassard, 13. Zuccarello, 21. Kreider, 59. Nash. Střely na branku: 37:34. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 2. Hall, 3. Korpikoski (oba Edmonton) - první hvězdou byl vyhlášen bývalý trenér a manažer Oilers Glen Sather.

Arizona - Minnesota 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 38. a 61. Boedker - 27. Spurgeon. Střely na branku: 21:28. Diváci: 14.404. Hvězdy zápasu: 1. Lindbäck, 2. Boedker, 3. Rieder (všichni Arizona).

Dallas - Philadelphia 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 35. Janmark, 38. Roussel, 60. Jamie Benn - 30. Gostisbehere (Voráček). Michal Neuvirth odchytal za Philadelphiii 59 minut, z 43 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 95,3 procenta. Střely na branku: 44:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Roussel (Dallas), 2. Neuvirth (Philadelphia), 3. Spezza (Dallas).

Anaheim - Carolina 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky: 55. Silfverberg - 17., 32. a 58. Skinner, 37. Lindholm, 57. J. Staal (Nestrašil). Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Läck, 2. Skinner (oba Carolina), 3. Perry (Anaheim).