reklama

Nevybral jsem zatáčku, smál se Němec. Jenže trenéři se báli

Ondřej Němec si proti Itálii nabil při čelní srážce s mantinelem Ondřej Němec si proti Itálii nabil při čelní srážce s mantinelem autor: Roman Kučera
Ondřej Němec čelem napálil do mantinelu a všem zatrnulo. Češi v Minsku postrádají obránce a ten nejlepší z nich se po tvrdém nárazu dlouho nezvedal z ledu.

Minsk (od našeho zpravodaje) - Takhle silně jako včera ještě Vladimíra Růžičku v zádech v Minsku nezamrazilo. Ne. Nemluvíme o tyčce, která za stavu 0:0 zachránila Alexandra Saláka. Bavíme se o čelním nárazu Ondřeje Němce do mantinelu, který ve druhé třetině vylekal trenérský štáb na české střídačce.

Němec se po nárazu dlouho nezvedal z ledu, a když k němu spěchal lékař českého týmu, záběr na kostce ukázal Vladimíra Růžičku, jak nervózně očima zvedá Němce z ledu.

Němec se smál: Nevybral jsem zatáčku

Po pár vteřinách si Růžička ulevil. Němec vstal z ledu, usmál se a odjel ke střídačce po svých. A za chvíli už znovu řídil českou obranu.

"Nevybral jsem tam začátku a ujely mi brusle. To se stává," smál se Němec po utkání mezi českými novináři. "Jen jsem se chvíli nemohl nadechnout, ale to se stává. Pak se mi všichni smáli. I Jarda Jágr si počkal a píchl si do mě, to je celý on."

Jenže trenérům v tu chvíli moc do smíchu nebylo. Vždyť Roman Polák už v Minsku dohrál, Ondřej Vitásek má zase momentálně bolavá záda. Stav české defenzívy na šampionátu je kritický. Nedej bože, aby se zranil ještě někdo...

Růžička se lekl, Špaček se začal potit

"Lekl jsem se," přiznal Růžička. "Vůbec nevím, co bychom dělali. Kdyby lehl ještě Ondra, vůbec nevím, s kým bychom to dohráli. Je to náš jediný bek, co má zkušenosti."

"No je pravda, že tady moc beků nemáme. Spíš se bál ale Špágr (Jaroslav Špaček). Říkal mi to o přestávce, že se z toho potil, aby se nemusel oblékat do výstroje ještě on," pokračoval s vtípky Němec. "Musel jsem sebou plácnout, ať pobavím i lidi u televize."

reklama