NHL je v plném proudu. Kubina pomohl Atlantě k výhře

ČTK ČTK, Red Spo
3. 3. 2010 7:55
Pavel Kubina vstřelil Floridě jeden gól

New York - Český hokejista Pavel Kubina pomohl v úterním utkání NHL jedním gólem Atlantě k výhře 4:2 nad Floridou a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Dvaatřicetiletý obránce se prosadil střelou z vrcholu levého kruhu a šestou trefou sezony uzavřel v závěru druhé třetiny skóre utkání. Gólman Tomáš Vokoun, který je v poslední době častým terčem spekulací o přestupu, se v brance Floridy neobjevil.

Český útočník Milan Michálek byl jediným úspěšným střelcem Ottawy, která v domácím prostředí podlehla New Yorku Rangers 1:4.

Hostující tým rozhodl o své výhře v prostřední části, v níž vstřelil všechny čtyři branky a otočil tím průběh utkání na svou stranu. Dvě trefy Rangers zaznamenal Ryan Callahan.

Obránce domácího týmu Filip Kuba utrpěl zranění ve spodní části těla a po první třetině z utkání odstoupil.

Boston - Montreal 1:4 (1:0, 0:0, 0:4).
13. Sturm - 43. Metropolit, 48. Lapierre, 58. Darche, 59. Pouliot.

Toronto - Carolina 1:5 (0:1, 0:3, 1:1).
56. Mitchell - 3. Larose, 21. J. Jokinen, 30. Sutter, 34. T. Ruutu, 49. Samsonov.

NY Islanders - Chicago 5:3 (1:2, 4:0, 0:1).
13., 23. a 40. Comeau, 23. Sim, 28. Park - 11. Campbell, 14. P. Kane, 56. Byfuglien.

Atlanta - Florida 4:2 (2:2, 2:0, 0:0).
3. Peverley, 4. C. Armstrong, 28. T. White, 35. Kubina - 6. Weiss, 11. Booth.

Columbus - Vancouver 3:4pp (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1).
6. A. Murray, 18. Vermette, 36. Dorsett (Voráček) - 24. Burrows, 31. Demitra, 45. Wellwood, 62. Ehrhoff.

Ottawa - NY Rangers 1:4 (1:0, 0:4, 0:0).
4. M. Michálek - 21. a 37. Callahan, 36. Dubinsky, 38. Avery.

Pittsburgh - Buffalo 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).
15. Gončar, 24. Dupuis, 52. Fedotěnko - 27. Lydman, 55. D. Roy.

Tampa Bay - Philadelphia 2:7 (1:1, 1:1, 0:5).
15. a 23. Stamkos - 41. a 45. Gagne, 11. M. Richards, 25. Carcillo, 50. Van Riemsdyk, 52. Giroux, 55. J. Carter.

Nashville - Edmonton 4:3 (2:1, 1:1, 1:1).
13. C. Wilson, 15. Grebeškov, 36. S. Weber (Erat), 46. Arnott - 7. Comrie, 32. Brule, 43. Pouliot. Střely na branku: 28:25. Diváci: 15.682.

Dallas - Los Angeles 1:5 (0:1, 0:3, 1:1).
46. Ribeiro - 6. Stoll, 24. Frolov, 32. Richardson, 38. Smyth, 60. Kopitar.

Phoenix - St. Louis 2:5 (1:2, 0:3, 1:0).
4. J. Perrault, 49. Lombardi - 9. Oshie, 15. McClement, 31. A. McDonald (Polák), 33. Backes, 40. Boyes.

San Jose - New Jersey 3:4 (0:0, 0:3, 3:1).
49. a 51. Setoguchi, 52. Pavelski - 32. Zubrus (Eliáš), 32. Fraser, 40. Kovalčuk, 46. Zajac.