reklama

NHL přišla o další dva týdny. Výluka pohltila i Utkání hvězd

Fanoušci čekají na góly i tradiční bitky marně, start NHL je stále v nedohlednu Fanoušci čekají na góly i tradiční bitky marně, start NHL je stále v nedohlednu autor: Reuters
Vedení NHL zrušilo kvůli absenci kolektivní smlouvy další porci zápasů základní části. Sezona přišla o další dva týdny do 14. prosince a také o Utkání hvězd, plánované na konec ledna do Columbusu.

New York - Vedení NHL zrušilo kvůli absenci kolektivní smlouvy další porci zápasů základní části. Sezona přišla o další dva týdny do 14. prosince a také o Utkání hvězd, plánované na konec ledna do Columbusu.

Po pátečním oznámení se zvýšil počet zrušených duelů už na 422 zápasů, což je více než třetina sezony (34,3 procenta). Ročník měl začít 11. října, nicméně už od 15. září je zámořská hokejová soutěž ve výluce po vypršení kolektivní smlouvy mezi majiteli klubů a hráčskou asociací NHLPA.

Obě strany se navzdory jednání tento týden stále nedohodly na podmínkách nového kontraktu. Přou se především o rozdělení výnosů ligy, které ročně činí 3,3 miliardy dolarů.

Obrátí se hráči na soud?

Poslední návrh unie, která odhaduje propast mezi oběma tábory v ekonomických otázkách na 182 milionů dolarů, odmítl komisionář NHL Gary Bettman ve středu.

"Bettman tvrdí, že liga ztrácí během výluky 18 až 20 milionů dolarů denně. Zrušení dalších dvou týdnů tak přesahuje současnou ekonomickou propast, proto se nám nezdá nutné," uvedl v tiskovém prohlášení výkonný ředitel NHLPA Don Fehr.

Podle agentury Reuters hokejisté zvažují, že unii odeberou oprávnění je zastupovat, což loni udělali ve stejné situaci hráči z fotbalové NFL. To by hráčům umožnilo obrátit se na soud, kde by mohli zkusit žalovat ligu za neférové obchodní praktiky a žádat, aby byla výluka ukončena soudně.

NHL se kvůli pracovním sporům nehraje počtvrté během posledních 20 let. Při předchozí výluce byla zrušena celá sezona 2004/05.

reklama