NHL se opět rozjíždí. Buffalo rozhodlo o výhře v 60. minutě

26. 2. 2014 7:00
Kola NHL se po více než dvoutýdenní pauzy opět rozjíždějí. V jediném úterním zápase porazil nejhorší tým soutěže Buffalo na svém ledě Carolinu 3:2, když o své výhře rozhodlo gólem v 60. minutě.
Christian Ehrhoff rozhodl o výhře Buffala v čase 59:16. V zápase se trefil dvakrát a na oba góly mu nahrál brankář Ryan Miller. | Foto: Reuters

Buffalo - Kola NHL se po více než dvoutýdenní olympijské pauze opět roztáčejí. V jediném úterním zápase porazil nejhorší tým soutěže Buffalo na svém ledě Carolinu 3:2, když o své výhře rozhodlo gólem v 60. minutě.

Po přihrávce brankáře Ryana Millera, který na hrách v Soči hájil branku amerických hokejistů, se trefil v čase 59:16 německý obránce Christian Ehrhoff, když si jeho nahození před branku srazil do vlastní sítě obránce Caroliny Justin Faulk, Millerův spoluhráč z týmu USA.

Ehrhoff se v zápase trefil dvakrát. Úvodní gól zápasu zaznamenal ve 26. minutě a asistenci u něj si opět připsal Miller, který navíc přispěl k výhře svého týmu 36 úspěšnými zákroky.

Carolina tak nevyužila šanci se posunout z dvanácté na 10. příčku tabulky Východní konference a na postup do play off stále ztrácí tři body.

Výsledek:

Buffalo - Carolina 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Branky: 26. a 60. Ehrhoff, 53. Ennis - 37. E. Staal, 57. Sjomin. Střely na branku: 18:38. Diváci: 18.719.

3. Colorado 58 37 5 16 174:153 79
4. Minnesota 59 31 7 21 145:147 69
5. Dallas 58 27 10 21 164:164 64
6. Winnipeg 60 28 6 26 168:175 62
7. Nashville 59 25 10 24 146:180 60