reklama

NHL se příští rok dočká dvou zápasů pod otevřeným nebem

Letos se na baseballovém stadionu Bostonu představila Philadelphia Letos se na baseballovém stadionu Bostonu představila Philadelphia autor: Sport
Hrát se bude v Pittsburghu a Calgary

Praha - NHL vymyslela pro příští sezonu novinku. Poptávka po zápasech pod otevřeným nebem byla taková, že se příští rok uskuteční 'Winter Classic' hned dvě.

Klasicky na Nový rok se představí na Heinz Field v Pittsburghu vítěz letošní Prezidentovy trofeje Washington. Stadion pro americký fotbal pojme přes 65 tisíc diváků.

Poprvé se Winter Classic uskuteční i v únoru. Na McMahon Stadium se utká Calgary s Montrealem. Pátý největší stadion v Kanadě, který využívají rovněž hráči amerického fotbalu, pojme téměř 37 tisíc diváků. Přesné datum zatím nebylo určeno.

Čtěte také:
Flyers druhým finalistou Stanley Cupu. Plekanec končí
Hudler se vrací do NHL. Znovu podepsal s Detroitem
Do třetice všeho... zlého? Hossa je opět ve finále NHL

Zatímco pro Calgary Flames i Washington Capitals to bude premiéra pod širým nebem, Tučňáci z Pittsburghu i montrealští Canadiens už si pod širým nebem v novodobé historii zahráli.

Penguins si zahráli před dvěma roky na otevřeném stadionu Ralph Wilson Stadium v Buffalu, kde vyhráli 2:1 na samostatné nájezdy. Zápas, který je považován za první v rámci Winter Classic, zhlédlo rekordních 71 217 diváků.

NHL pod otevřeným nebem. Winter Classic urval díky závěru Boston NHL pod otevřeným nebem. Winter Classic urval díky závěru Boston Prohlédněte zde

Habs byli u premiéry 'novodobých' zápasů pod širým nebem v roce 2003 v Edmontonu, kde vyhráli 4:3. Diváci i hráči však na Commonwealth Stadium (57 167 diváků) prošli těžkou zkouškou, protože tehdy zasáhl Edmonton velký mráz.

Loni se hrálo Winter Classic na Wrigley Field v Chicagu (40 818), kde Detroit porazil domácí Blackhawks 6:4. Letos se hrálo ve Fenway Parku v Bostonu (38 112), kde vyhráli domácí Bruins nad Philadelphií 2:1 v prodloužení.

reklama